Publikavimo data: 2019-08-30

Rugpjūčio 23 d. finaliniu dalyvių koncertu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje baigėsi beveik du mėnesius trukęs projektas – „Suaugusiųjų vasaros akademija 2019“. Jau penktus metus vykstantis vienintelis Lietuvoje tokio pobūdžio projektas, skirtas suaugusiems, tampa vis žinomesnis ir reikalingesnis visuomenei.

Šiais metais savo jėgas išbandė net 39 dalyviai (nuo 18 iki 60 metų) ir 12 lektorių. 2018 metaisbuvo 20 dalyvių (21–55 metų amžiaus) ir 9 lektoriai, 2017 metais – 12 dalyvių (23–62 m.) ir 7 lektoriai, 2016 metais – 9 dalyviai (20–63 m.) ir 8 lektoriai, 2015 m. – 13 dalyvių (23–61 m.) ir 6 lektoriai. Skaičiai rodo, kad šiuolaikinėje, nuolat skubančioje visuomenėje daugelis vis dar ieško būdų, kaip kūrybiškai atsipalaiduoti, realizuojant ar ugdant savo meninę raišką, o muzikavimas – vienas geriausių kūrybinės raiškos būdų. Taigi visuomenės poreikis ir vasaros metu ramios LMTA patalpos lėmė sprendimą ir toliau LMTA Karjeros ir kompetencijų centrui organizuoti šį unikalų projektą.  

Esminiai raktai, atveriantys duris į šį projektą, yra individualios įvairių muzikos instrumentų, dainavimo ir kompozicijos pamokos suaugusiems (nuo 18 metų), skirtos įvairių specialybių bei pomėgių žmonėms, svajojantiems priartėti prie muzikos pasaulio, norintiems išmokti muzikuoti, tobulinti jau turimus gebėjimus ar siekiantiems profesionalumo! Nesvarbu, kas tu ir kokia tavo specialybė. Nesvarbu, pažįsti muzikinį raštą ar ne. Svarbiausia – tikslas ir noras įgyvendinti tai, apie ką ilgai svajojai!

Atsižvelgiant į tai, jog projektas vyksta vasarą, kai visi kruopščiai planuoja poilsiui skirtą laiką, kiekvienas „Suaugusiųjų vasaros akademijos“ dalyvis turėjo galimybę paskaitas derinti individualiai su savo pasirinkto kurso lektoriumi. Paskaitų laiko derinimas suteikė galimybę sutelkti dalyvius ne tik iš Vilniaus, bet ir iš skirtingų Lietuvos miestų bei miestelių.

Atspindėdami projekto šūkį „Svajok garsiau!“, dalyviams suteikėme galimybę muzikuoti bet kuriuo jų pageidaujamu muzikos instrumentu ir mokytis individualiai pas žinomus, jaunus, imlius muzikos srities profesionalus, atlikėjus ir pedagogus. Tai – LMTA alumnai, kuriuos suburti bent trumpam grįžimui į savo Alma mater buvo vienas iš pagrindinių projekto tikslų. Šie žmonės – dar vienas LMTA turtas, itin reikšmingas šiam „Suaugusiųjų vasaros akademijos“ projektui.

(c) Renatos Apanavičienės nuotraukos

Šiais metais projekto dalyviai pasirinko šiuos kursus: klasikinį dainavimą – pas Mildą Baronaitę-Gudeikienę, džiazinį dainavimą – pas Rūtą Švipaitę-Pocę, roko dainavimą – pas Edgarą Davidovičių, violončelę – pas Evaldą Petkų. Klasikinį fortepijoną dalyviai turėjo galimybę rinktis mokytis net pas tris LMTA alumnus – Juliją Demidovą, Indrę Naujikaitę ir Rimantą Vingrą. Popjazz, miuziklo dainavimo dalyviai mokėsi pas Aušrą Norvilaitę, smuiką – pas Justę Komskytę-Vaiciekiūtę, džiazinį fortepijoną – pas Justę Kazakevičiūtę, akordeoną – pas Tadą Motiečių, o muzikos kūrimo ir kompozicijos dirbtuves – pas Ramintą Naujanytę-Bjellę, kurios klasėje dalyviai galėjo sukurti kūrinį ir jį pristatyti baigiamojo koncerto metu.

Akademija gali pasiūlyti puikias sąlygas ir kūrybišką aplinką mokytis groti muzikos instrumentais, dainuoti ir kurti. Projektas suvienija tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmones. Ankstesnių metų patirtis parodė, jog žmonės imliai mokosi muzikos, o besimokančiųjų sudėtis varijuoja nuo jaunų verslininkų iki senjorų, nuo pirmųjų natų besimokančių iki profesionalių muzikantų.

Žvelgiant į ateitį ir suvokiant šiandienos visuomenės lūkesčius, norėtume atkreipti dėmesį į tuos, kurie nedrįsta prisijungti prie šio unikalaus organizuojamo projekto galvodami, o gal nepatiks, gal nepasiseks, gal pats kaip nors mėginsiu tobulėti, gal visai neverta pradėti? Patikinam – tikrai verta! Tai puiki galimybė mokytis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos patalpose ir mokytis iš LMTA alumnų. Svarbiausias projekto akcentas – koncertas didžiojoje LMTA scenoje. Tokia galimybė suteikiama tik šiame projekte.

Linkime kiekvienam didelio noro išmėginti savo jėgas, pasakyti drąsų TAIP sau ir savo svajonei! Kviečiame pasinaudoti puikia galimybe koncertuoti vienoje iš prestižinių Lietuvos salių. Linkime patirti tą scenos jaudulį, gausius aplodismentus. Tai išties neapsakomas jausmas! Linkime visiems susivienyti ir dalintis puikia šio projekto idėja. Esame dėkingi tiems, kurie palaiko šią idėją ir dirbantiems išvien!

„Šis projektas jau tampa mano gyvenimo dalimi, kuri suteikia galimybę iš arti pamatyti ir pažinti tuos, kurie būdami net ir vyresnio amžiaus tiki, kad gali išmokti kai ko naujo. Tai nepamirštama ir nepakartojama. Tai – tikra. Norisi tik vieno – kad tai niekada nesibaigtų“, – sako projekto vadovė ir iniciatorė Vaiva Šatkutė-Marozienė.

NUOTRAUKOS IŠ KONCERTO


LMTA Karjeros ir kompetencijų centro informacija 
2019 08 29

Parašykite mums