×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Pilietiškumo ugdymas muzikos pamokose

  Renginio data: 2022-10-18
  Laikas: 14.00-15.00
  Vieta: nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

  Renginys

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2022-10-05
  Peržiūrų skaičius: 1248

  Viešojoje erdvėje, pradedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, baigiant profsąjungomis, vis daugiau kalbama apie reikalingą patriotinio ugdymo programą vidurinėje mokykloje. Siekiama, kad mokytojai, dėstydami dalyką, įtrauktų specifines temas, kurios skatintų mokinių pilietiškumą.

  LMTA Karjeros ir kompetencijų centras, reaguodamas į švietimo sistemoje vykstančius pokyčius, inicijuoja nuotolinį renginį, kuriame norima pasidalinti rekomendacijomis su bendrojo lavinimo mokyklų muzikos mokytojais, kaip ugdyti mokinių pilietiškumą per muzikos dalyko pamokas. Kviesdami į šią paskaitą siekiame kelti muzikos pedagogų kompetencijas, kurios užtikrintų, jog mokiniai ne tik įgytų žinių ir gebėjimų, padedančių suprasti socialinę, kultūrinę aplinką ir sėkmingai joje veikti, bet ir ugdytų bendruosius gebėjimus, vertybines nuostatas.

  Paskaitoje dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Jokimaitis, kuris pristatys Pilietiškumo ugdymo programos pokyčius bei aptars pilietinio ugdymo aktualijas.

  Ilgamete pedagogine patirtimi ir praktiniais patarimais dalysis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, muzikologė Virginija Apanavičienė, kuri pristatys temą „Etninė tapatybė lietuvių kompozitorių kūryboje“. Muzikologė aptars, kaip etninė tapatybė pasireiškia muzikos kūryboje, pradedant nuo liaudies dainų citatų, sutartinių, istorinių realijų, tautos herojų įamžinimo, iki apibendrintų reiškinių: aiškiai išreikšto regioniškumo, kuriant „dzūkiškas variacijas“, su Mažąja Lietuva siejamus „donelaitiškuosius“ ir kitus kūrinius, Žiemgalos sutartinai skambančias „Lygumų giesmes“.

  Savo įžvalgomis ir patirtimi dalinsis kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo „Muzikos barai“ leidėja ir redaktorė, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. Profesorė yra aplankiusi arti šimto Lietuvos mokyklų bei sukūrusi naują meninį edukacinį kūrybos žanrą – medijų opera. 2012-2015 metais aktyviai dalyvavo Lietuvos meno kūrėjų asociacijos įgyvendintame projekte „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“. Kompozitorės vokaliniai ir vokaliniai-simfoniniai kūriniai yra pelnę nemažai apdovanojimų tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose. Tarp svarbiausių kūrinių – operos – „Mažvydas“ bei „Žilvinas ir Eglė“, kurių libretai parašyti pagal žymių lietuvių rašytojų literatūrinius kūrinius. Profesorė su pedagogais pasidalins savo veiklų spektrą apimančiomis idėjomis bei metodiniais patarimais, galinčiais paskatinti mokinių pilietinio ugdymo lavinimą.

  Dalyvavimas renginyje nemokamas. Dalyviams bus išduodami LMTA Karjeros ir kompetencijų centro sertifikatai.

  Būtina išankstinė registracija.

   

  Iškilus klausimams kreiptis el. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.