×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Seminaras Vilniuje: „Kurkime kanklių „veidą“ kartu!“

  Renginio data: 2022-06-08
  Laikas: 11.00-15.30
  Vieta: LMTA II (Kongresų) rūmų 219 auditorija; nuotolinių mokymų aplinka „Zoom“

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2022-05-09
  Peržiūrų skaičius: 1535

  Retas muzikas nesutiktų, jog kanklės – lietuvių tautinis instrumentas –  vis dažniau suskamba įvairiais muzikos stiliais ir stebina savo klausytojus. Nepaisant to, kad per paskutinius keletą dešimtmečių kanklių repertuaras gana išsiplėtė, tačiau jos vis dar ieško savo „veido“ – sako kanklininkė doc. dr. Aistė Bružaitė.

  Šių dienų kanklių atlikėjai nevengia eksperimentų bandydami save skirtinguose muzikos stiliuose bei keičia nusistovėjusį stereotipinį požiūrį į šį instrumentą. Tačiau ar šis kelias teisingas? Ar turime nutolti nuo liaudiškos kanklių prigimties ir adaptuoti save kituose muzikiniuose baruose? Šis klausimas nuolat kamuoja šių dienų kanklininkų atlikėjus, pedagogus, muzikologus, etnologus ir visus kitus, stebinčius šį kintantį procesą, kuris neturi vieno ir teisingo atsakymo. Kanklininkė doc. dr. A. Bružaitė, konstatuodama poreikį iškelti kankles į aukštesnį lygmenį sako, jog bet koks judėjimas su šiuo instrumentu yra teigiamas procesas. Profesionalus mokymas ir dėstymas, žinių sėmimasis iš kitų atlikėjų bei pedagogų, įvairiapusė koncertinė veikla, nauji projektai, meninė sklaida – visa tai kanklių populiarinimas, kuris lemtų šio instrumento prestižą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

  Seminaro metu doc. dr. A. Bružaitė dalinsis sukaupta profesionalia muzikine ir pedagogine patirtimi, demonstruos savo atliekamą muziką, padės seminaro dalyviams suprasti, ką jie patys gali daryti geriau, kokybiškiau bei drąsiau, siekiant muzikinio profesionalumo ir glaudesnio bendradarbiavimo. Šis seminaras leis Lietuvos kanklininkams ir birbynininkams dar kartą išanalizuoti dabartinę kanklių situaciją muzikos terpėje bei paskatins savo veiklose ieškoti naujų ar užmirštų būdų efektyvaus pritaikymo.

  Seminaro tikslas – aptarti kanklių, kaip lietuvių nacionalinio instrumento perspektyvą ir aktualijas, skatinant muzikavimą juo; pasidalinti gerąja muzikine patirtimi, analizuojant profesionalaus kankliavimo ugdymą bei suburti kanklių pedagogų ir atlikėjų bendruomenę.

  Seminaras skirtas:

  • dalykų mokytojams;
  • kanklių specialybės pedagogams ir atlikėjams;
  • birbynių specialybės pedagogams bei atlikėjams.

   

  DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
  2022 m. birželio 8 d., 11.00-15.30 val. LMTA II (Kongresų) rūmų 219 auditorija (Vilniaus g.6-2/Tilto g. 16, Vilnius); nuotolinių mokymų aplinka „Zoom“ 36 Eur

  Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

   

  Doc. dr. Aistė Bružaitė – kanklininkė, tarptautinių konkursų laureatė, LMTA Liaudies instrumentų katedros vedėja. Nuo 2013 metų yra Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja ekspertė, nuo 2008 metų Liaudies instrumentų metodinės grupės pirmininkė. Kanklininkė yra respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė solistų bei ansamblių kategorijose. Tarptautinių festivalių ir kitų koncertų Lietuvoje bei užsienyje (Latvija, Estija, Nyderlandai, Rusija, Indija, JAV, Azerbaidžanas, Ukraina, Baltarusija, Vokietija, Turkija, Lenkija, Austrija, Japonija, Norvegija) dalyvė.

  Plėsdama kanklių muzikos galimybes, dalyvauja įvairiuose projektuose kartu su klasikiniais bei įvairių šalių nacionaliniais muzikos instrumentais ir orkestrais, groja įvairiuose ansambliuose, dalyvauja tarptautinėse konferencijose bei seminaruose, nevengia iššūkių ir naujovių. Atliko nemažai naujų lietuvių kompozitorių kūrinių. Doc. dr. Aistė Bružaitė yra pirmoji A. Martinaičio koncerto kanklėms ir kameriniam orkestrui „Aistmares“, Šarūno Nako seanso kanklių rinkiniui ir pučiamiesiems „Paveikta moteris“ bei kitų stambios formos kūrinių atlikėja, parengė keletą programų bei įrašė kūrinių kartu su Vilniaus miesto savivaldybės choru „Jauna muzika“ (vadovas Vaclovas Augustinas). Atliko solo kūrinius su šv. Kristoforo, Klaipėdos kameriniais, Lietuvos nacionaliniu, Sankt Peterburgo (Rusija) valstybinės kapelos, Pskovo (Rusija) simfoniniais orkestrais, taip pat parengė ir išleido naujausių kūrinių kanklėms rinkinį „XXI a. muzika kanklėms ir kanklių duetui“. Groja Kanklių duete (kartu su kanklininke Jolita Matkiene), rengia koncertines programas su Dovile Kazonaite (sopranas), Milda Baronaite (sopranas), Egidijum Ališausku (birbynė), Loreta Sungailiene ir kitais žymiais atlikėjais. Šiuo metu aktyviai vysto koncertinę veiklą trio „DIAmanti“ (Aistė Bružaitė – kanklės, Dovilė Kazonaitė ir Ilona Pliavgo – sopranai) bei „LAV Trio“ (Loreta Sungailienė – vokalas, Aistė Bružaitė – kanklės, Vytautas Pilibavičius – trombonas) sudėtyse.

  Dalyvaudama įvairių ansamblių sudėtyse yra parengusi bei išleidusi net keturias kompaktines plokšteles. Praeitais metais pasirodė pirmasis kanklininkės solinis dvigubas CD „Įkvėpta kanklių“, kuriame įrašyti didžiausi lietuviškos muzikos opusai kartu su įvairiais orkestrais, sukurti specialiai doc. dr. A. Bružaitei.

   


  Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

  Vyresnioji specialistė Deimantė Kavaliauskaitė
  El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
  Mob. tel. +370 626 47877

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.