×

Turite klausimų?

    ×

    Šriftas:

    Fonas:

    Iliustracijos

    Seminaras „Muzika 4.0 – šiuolaikinės visuomenės technologinio tobulėjimo atspindys“

    Renginio data: 2022-10-11
    Laikas: 10:00-15:00
    Vieta: Juliaus Juzeliūno erdvinio garso Sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius); nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

    Renginys

    Registracija baigta

    Publikavimo data: 2022-09-20
    Peržiūrų skaičius: 719

    Terminas „Muzika 4.0“ – tai 2021 metais Virginijos Apanavičienės ir bendraautorės, Vilnius Tech universiteto Organizacijų vadybos programos magistro studijų studentės Liucijos Apanavičiūtės pirmą kartą tarptautinėje konferencijoje   „Music science today: the Permanent and the Changeable“, Daugpilio universitete paskelbta sąvoka. Šis terminas (ang. Industry 4.0) susijęs su Ketvirtąja pramonės revoliucija (2011),  plinta įvairiose šiuolaikinėse industrinėse šakose (pvz., jau yra terminas „Logistika 4.0“), susijusiose su debesų kompiuterija ir dirbtinio intelekto plėtra. Lietuvių kompozitoriai, naudodami ne tik audio instrumentus, bet ir elektroniką, jau nuo 2009 metų kuria įsimintinus kūrinius, atliekamus  įvairiuose pasaulio šiuolaikinės muzikos festivaliuose (J. Janulytė, V. Baltakas, kt.). Šiuolaikinė muzika neatsiejama ir nuo vizualizacijos, ypač, kai kuriama  naudojant dirbtines kompiuterinio garso galimybes. Elektroninė muzika vis plačiau naudojama kino ir teatro menuose, parodose. Jos kūrimo galimybių pradžiamokslį atskleidžia įvairūs projektai „Youtube“ platformoje. Pedagogams aktualu ir reikalinga pažinti šiuolaikinės muzikos kūrinius, kuriuose akustiniai instrumentai derinami su elektronika, pasitelkiant vizualizaciją arba muzika kuriama naudojant tik dirbtinio garso išgavimo galimybes.

    Šiame seminare dalyviai susipažins su dirbtiniu intelektu siejamos muzikos kūrybos panorama:  lietuvių kompozitorių J. Janulytės, Z. Bružaitės, F. Latėno, V. Baltako, Agnes M (Agnės Matulevičiūtės), Andriaus Šiūrio ir kitų kompozitorių 2009-2022 m. kūrybos pavyzdžiais. Taip pat praplės žinias apie XX a. muzikos raidą ir lietuvių kompozitorių kūrybą XXI a. 1-2 deš., įgis  literatūros nagrinėta tema.

    Seminaro tikslai – suteikti naujausių žinių apie  XXI a. lietuvių kompozitorių kuriamą muziką, naudojantis audio instrumentų, sintezatorių bei dirbtinio intelekto  priemonėmis; nurodyti naujausios muzikos prieigas internete.

    Seminaras skirtas :

    • muzikos dalyko pedagogams.

     

    DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
    2022 m. spalio 11 d. 10.00-15.00 val. Juliaus Juzeliūno erdvinio garso Sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius); nuotolinių mokymų platforma „Zoom“ 28 Eur

     

    Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

    Virginija Apanavičienė – muzikologė, 6 knygų autorė. 1975–1982 m. dirbo Lietuvos radijo laidų vaikams ir jaunimui redakcijoje, 1986-1988 m. – savaitraščio „Literatūra ir menas“ muzikos skyriaus vedėja, 1997 m. – žurnalo „Muzikos barai“ vyr. redaktoriaus pavaduotoja. Nuo 1982 m. dirba LMTA Muzikos teorijos katedroje  (nuo 2020 – Muzikologijos  katedra) lektore; 2010-2016 m. – docentė. Dėsto muzikos teorijos kursą „Muzikos kalba: viduramžiai, renesansas, barokas, klasicizmas, romantizmas“. Dalyvavo 47 –iose tarptautinėse tarpdisciplininėse įvairių universitetų konferencijose,  universitetų mokslo bei kituose recenzuojamuose leidiniuose  yra paskelbusi  33 straipsnius, iš kurių 28 yra referuojami duomenų bazėje „Lituanistika“. Įvairių Lietuvos nevyriausybinių organizacijų kūrėja, vadovė, tarptautinių konferencijų ir seminarų Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Airijoje, Kinijoje, JAV dalyvė.

    Išleistos knygos: „Etninė tapatybė lietuvių akademinėje muzikoje“ (mokslo monografija, 2011), „Nerimo dienos“ (V. Kligytės pavarde, meninė apybraiža apie kompozitorių A. Bražinską, 1991; 2-as, pakartotas, papildytas leidimas 2013), „Etninės ir šiuolaikinės kultūros ženklai akademinėje muzikoje“ (mokslo straipsnių rinkinys, 2015), „Muzika ir kultūra“ (muzikos publicistikos straipsnių rinkinys, 2018), „Nuo senovės graikų iki postmodernizmo“ (teorinis sintetinis veikalas, 2020), „Žvilgnis į kintančią visuomenę“(XX a. 9 deš.–XXI a. 3 deš. nevyriausybinių organizacijų veiklos ir  muzikos meno kaitos atspindžiai publicistikoje, 2022).

    Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

    Vyresnioji specialistė Deimantė Kavaliauskaitė
    El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
    Mob. tel. +370 626 47877

    Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.