×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Seminaras „Vokalo pamoka, kūrinių interpretacija, repertuaras“

  Renginio data: 2021-11-10
  Laikas: 10:00-14:30
  Vieta: Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2021-10-15
  Peržiūrų skaičius: 847

  Kviečiame į LMTA Dainavimo katedros lektorės Aušros Liutkutės (sopranas) nuotolinį seminarą „Vokalo pamoka, kūrinių interpretacija, repertuaras“, kuris vyks 2021 m. lapkričio 10 d., trečiadienį, nuo 10:00 iki 14:30 val. Nuotolinis seminaras organizuojamas vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“.

  Seminaro kaina 24 Eur. Registracija vyksta iki lapkričio 9 d.

  Dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

  Dainininko svarbiausias ir jautriausias instrumentas – balsas. Jis gali mokiniui besisveikinant su mokytoju užsiverti arba atvirkščiai – suskambėti gražiausia spalva, geriausia savo forma. Tam įtakos turi mokinio ir mokytojo dialogas. Šiame seminare aptarsime popandeminę muzikos pedagogo būseną: koks muzikinis ugdymas yra dabar, kai grįžome po nuotolinio mokymo, ar sugebame sukurti komfortą sau ir savo mokiniui, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Analizuosime ir dalinsimės patirtimi, kuo gyvena mokytojas, mokinys ir koks turi būti jų santykis.

  Lektorė pastebi, kad technologijų amžiuje susiduriame su nauja problema – dėmesio nelaikymu. Mokysimės padėti mokiniui greičiau įsisavinti medžiagą, aptarsime muzikinės atminties vystymą. Prisiminsime taisyklingo kvėpavimo, diafragmos, rezonatorių pajautimo, dikcijos aspektus. Analizuosime aukštą ir žemą dainavimo poziciją. Dažnai sakome: „neintonuoja“, gilinsimės kas daro įtaką nešvariam dainavimui.

  Seminare bus aptariama kūrinių interpretacija, programos parinkimas, įgyvendinimas, pedagogui ir atlikėjui keliami tikslai. Lektorė dalinsis sukaupta patirtimi apie tai, kas yra svarbiausia ruošiantis konkursams bei koncertams. Taip pat bus analizuojamas muzikalumas, išraiška, sceninė laikysena. Diskutuosime, kokių sunkumų atsiranda interpretuojant kūrinius ir kokių klaidų galime išvengti.

  Seminaro tikslai – supažindinti seminaro dalyvius su vokalo technika, kvėpavimu, aukšta pozicija, balso lavinimo pratimų įvairove ir taikymo galimybėmis (mokiniams nuo jauniausio iki brandaus amžiaus, neatsižvelgiant į mokinio muzikinį pasirengimą) bei suteikti praktinių žinių tinkamam repertuarui pasirinkti.

  Seminaras skirtas dalykų mokytojams, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo institucijų pedagogams. Ši programa aktuali kiekvienam muzikos srities pedagogui praktikui, dirbančiam su jautriausiu žmogaus instrumentu – balsu – ir unikalia kiekvieno mokinio asmenybe.

  Programos uždaviniai:

  1. Padėti pedagogams geriau pažinti balsą ir jį tinkamai lavinti.
  2. Suteikti praktinių žinių, kaip spręsti iškilusias problemas, atsiradusias nuotolinio ugdymo metu dėl balso skambėjimo ir išraiškos priemonių.
  3. Išanalizuoti, kas lemia sėkmingus pasirodymus tiek nuotoliniuose, tiek gyvuose konkursuose ir koncertuose.
  4. Pateikti praktinių kvėpavimo pratimų ir patarimų dėl jų taikymo.

   

  Aušra Liutkutė

  1988-1992 m. mokėsi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. 1992-2002 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 2002 m. tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros dėstytoja.

  Lektorė dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose: 1998 m. Holland Music Session pas prof. Christine Deutekom ir prof. Henk Smith; 2000 m. Badene pas prof. Ralf Dioring; 2002 m. Mozarteume pas prof. Lilian Sukis. 1991 m. tapo antrosios vietos laimėtoja pirmajame Respublikiniame B. Grincevičiūtės dainininkų konkurse. 2000 m. V. Jonušaitės-Zaunienės konkurse nominuota vienintele premijos laureate. 2003 m. ir 2005 m. Tarptautiniame studentų koncertmeisterių konkurse apdovanota diplomu „Už profesionalų ir kūrybingą kūrinių atlikimą“.

  A. Liutkutė yra sukūrusi kelias dešimtis vaidmenų. Rengia solines programas, atlieka kamerinio dainavimo repertuarą. Nuolat tobulina kvalifikaciją tarptautiniuose meistriškumo kursuose. Pedagoginė veikla apima įvairias amžiaus grupes, ugdytiniai – tarptautinių konkursų laureatai. Lektorės meninė bei muzikinė veiklos įvertintos nacionaliniais ir tarptautiniais apdovanojimais.

  Aušros Liutkutės atliekama Balio Dvariono daina „Žvaigždutė“: https://www.youtube.com/watch?v=O1aQmMVM6Vw&t=24s

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.