×

Turite klausimų?

    ×

    Šriftas:

    Fonas:

    Iliustracijos

    Seminaras Klaipėdoje „Kolektyvinė teatro kūryba“

    Renginio data: 2022-10-13
    Laikas: 10:00-15:00
    Vieta: LMTA Klaipėdos fakultetas, 407 auditorija (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

    Seminaras

    Registracija baigta

    Publikavimo data: 2022-09-20
    Peržiūrų skaičius: 979

    Kviečiame į didelio susidomėjimo sulaukusį, antrą kartą Klaipėdoje organizuojamą seminarą apie kolektyvinės kūrybos teatrą (toliau – KKT)! Kolektyvinė kūryba – pasaulyje populiarėjanti teatrinės raiškos forma, kai spektaklis gimsta ne iš parašyto teksto, o iš grupės žmonių bendradarbiavimo. Tai ir išlaisvina, ir kelia naujų iššūkių: kaip įdarbinti skirtingus talentus, temperamentus ir kartais priešingus mąstymo būdus.

    Seminare apžvelgsime kolektyvinės teatro kūrybos (angl. devised theatre) pagrindus, darbo principus ir medžiagos kūrimo metodus. Seksime spektaklio gimimo žingsnius nuo kūrybinio impulso iki baigto darbo peržiūros ir diskutuodami su dalyviais atrasime, kaip galima šį netiesinį procesą pritaikyti įvairiose profesinėse srityse. Įtvirtinsime nuostatą, kad „Taip“ ir „Ne“ sakome ne visai idėjai, o jos elementams. Suvoksime, kaip kolektyvinę kūrybą pasitelkti tarpdiscipliniškai dėstant mokyklos programą ar dirbant su savo bendruomene. KKT principai taip pat gali praversti ieškant formos muzikinei programai, skirtingų disciplinų pasirodymo dalims ar asmeninei medžiagai sujungti į vientisą pasirodymą. Mokymų dalyviai gebės parinkti įvairius kūrybinius impulsus grupės darbui; pritaikyti kūrybinio rašymo, istorijų pasakojimo, judesio raiškos metodus medžiagai iš kūrybinio impulso kurti; trupės sukurtą medžiagą atrinkti ir suderinti baigtame darbe.

    Seminaro tikslas – pristatyti kolektyvinės teatro kūrybos (ang. devised theatre) pagrindus, apžvelgti ir išmėginti tokio darbo principus, aptarti galimus pritaikymo būdus pedagoginėje ir scenos pastatymų veikloje.

    Seminaras skirtas:

    – įvairių institucijų teatro mokytojams ir kitų scenos menų būrelių vadovams, norintiems paįvairinti savo darbo su ugdytiniais metodus ir praplėsti požiūrio į kūrybą kampą;

    – pedagogams ir klasių auklėtojams;

    – muzikantams ir dainininkams, kurie domisi sceniniais pastatymais;

    – pradedantiems teatro praktikams, ieškantiems būdų dirbti nuosavame kolektyve.

     

    DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
    2022 m. spalio 13 d., 10.00-15.00 LMTA Klaipėdos fakultetas, 407 auditorija (K. Donelaičio g. 4,  Klaipėda) 28 Eur

     

    Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

    Justina Kaminskaitė – dainininkė ir teatro praktikė. Kolektyvinės teatro kūrybos mokėsi Karališkojoje Centrinėje kalbos ir dramos mokykloje (MA Advanced theatre practice, Royal Central School of Speech and Drama, Londonas) ir šiuo principu nuo 2013 m. kuria tarptautinėje teatro trupėje „The Sun Apparatus“ su kolegėmis iš Izraelio, Jungtinės karalystės ir JAV.

    „The Sun Apparatus“ su spektakliais „Unprescribed“ ir „The ME“ dalyvavo Edinburgh Fringe ir Camden Fringe festivaliuose, rezidavo ir kūrė Norwich theatre (JK), dirbo su režisieriais Bill Gallagher ir Jacquie Crago.

    2014 m. dėstė modulį „Kolaboracinio teatro praktikos“ Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete.

    2017-2021 m. lektorė kuravo atvirų koncertų ciklą „Scenos Bandymai“, nuo 2015 m. dirba su neformaliuoju ir formaliuoju švietimu.

    Su soliniu performansu „Odos.|Shed.“ dalyvavo festivaliuose „Performance Lab“ (Suomija, Helsinkis, 2019 m.) ir „Homefest“ (Rumunija, virtualus pasirodymas, 2021 m.).

    2019 m. „The Sun Apparatus“ dirbo kūrybinėje rezidencijoje šiuolaikinio meno festivalyje „Erdvės“ Kelmėje, ten vedė teatro seminarus ir statė spektaklį „Rubbish“.

    2021 m. dalyvavo programos „Kūrybinės jungtys“ įvadiniuose kūrėjų mokymuose, veda viešojo kalbėjimo užsiėmimus, domisi savaiminio mokymosi ir imperfekcionizmo konceptais.

    2021 m. „The Sun Apparatus“ vedė nuotolinį seminarą Karališkosios Centrinės kalbos ir dramos mokyklos studentams „Rubbish: rehearsing online“, kuriame pristatė savo darbo metodus ir dalinosi būdais kurti karantino sąlygomis.

    2022 m. baigė Baroko operos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

     

    Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

    Vyresnioji specialistė
    Deimantė Kavaliauskaitė
    El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
    Mob. tel. +370 626 47877

    Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.