×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Leidinio „Dainos chorui“ pristatymas

  Publikavimo data: 2024-05-15
  Peržiūrų skaičius: 293

  Vytautas Laurušas (1930–2019) – žymus lietuvių operos, vokalinės ir instrumentinės muzikos kūrėjas, taip pat kultūros ir meno veikėjas, pedagogas. 1963-1975 m. buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius bei meno vadovas, 1971-1989 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos valdybos pirmininkas, 1983-1994 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rektorius, 1996-2003 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikos fondo pirmininkas ir tarybos narys. Išugdęs būrį kompozitorių, sukūręs ne vienam puikiai žinomą kūrinį, paliko neišdildomą pėdsaką muzikos pasaulyje.

  2020-ieji buvo paskelbti kompozitoriaus V. Laurušo metais, atkreiptas dėmesį į jo muziką chorams, muzikinę veiklą. Įprasminti kompozitoriaus kūrybą ėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, choro dirigentas bei pedagogas Rolandas Aidukas, bendradarbiaudamas kartu su kompozitoriaus šeima, inicijavo natų rinkinio „Dainos chorui“ sudarymą ir išleidimą. V. Laurušas muziką rašė įvairios sudėties chorams, pagal jų tipus sudarytas „Dainos chorui“ leidinys.

  Kviečiame birželio 1 d. 17.00 val. atvykti į Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje J. Karoso salėje vyksiantį natų rinkinio „Dainos chorui“ pristatymą (sud. R. Aidukas). Renginio metu skambės žinomi kompozitoriaus kūriniai chorams, kuriuos atliks Lietuvos mokslų akademijos mišrus choras (vadovė Judita Taučaitė, chormeisterė – koncertmeisterė Greta Balzaravičiūtė) bei Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ jaunių choras „Cantus gracilis“ (meno vadovas ir dirigentas Rolandas Aidukas, chormeisteris Evaldas Steponavičius, koncertmeisteris Patrikas Radzevičius). Taip pat renginyje dalyvauja Vinco Kudirkos premijos laureatė dr. prof. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, kompozitorius doc. Antanas Jasenka.

  Renginį veda Dominykas Žvirblis.

  Įėjimas laisvas!

  Lietuvos mokslų akademijos mišrusis choras (nuotr. iš lma.lt)
  Choras „Cantus gracilis“, nuotr. iš choro archyvų

   

  Leidinio sudarytojas Rolandas Aidukas.

  Knygos viršelio dailininkas Giedrius Laurušas.

  Išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija, spausdino UAB „Ciklonas“.

   

  Organizatorius LMTA Karjeros ir kompetencijų centras

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.