×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Kaip kalbėti, kad tave išgirstų“

  Renginio data: 2020-10-21
  Laikas: 13:30 - 18:00
  Vieta: LMTA Centriniai rūmai, Gedimino pr. 42, Vilnius

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2020-10-01
  Peržiūrų skaičius: 940

  Kviečiame į LMTA Vaidybos ir režisūros katedros docentės Aldonos Vilutytės seminarą „Kaip kalbėti, kad tave išgirstų“, kuris vyks 2020 m. spalio 21 d., (trečiadienį), 13.30 val. – 18.00 val. LMTA I (Centriniuose) rūmuose. Registracija iki spalio 19 d.

  Balsas yra kalbos padargų sukeliamas garsų srautas, o tarsena, dikcija – tų kalbos garsų, skiemenų, žodžių tarimo būdas. Tai svarbiausios oratoriaus priemonės. Balsas yra individualus. Mūsų klausa geba išskirti iki 10000 balso atspalvių. Kiekvienas savo balsą gali tobulinti, treniruoti, išmokti taisyklingai kvėpuoti, saugoti balso stygas ir kitus kalbos padargus, neskubėti, nerėkti, vengti kalbėti užkimus. 

  Balsas – svarbiausia auditorijos paveikimo priemonė, neįmanoma be mąstymo ir kalbos. Mąstymo ir kalbos ritmą lemia kvėpavimas, nuo kurio priklauso visos balso charakteristikos.

    REGISTRACIJA ( iki spalio 19 d.)

   

  Data: 2020 m. spalio 21 d. (trečiadienis)

  Laikas: 13.30–18.00 val. 

  Vieta: LMTA Centriniai rūmai, Gedimino pr. 42, Vilnius

  Kaina: 36.00 Eur. (6 akad. val.)

  Tikslinė grupė: Dalykų mokytojai (teatro mokytojai), pradinio ugdymo mokytojai, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo institucijų pedagogai, mokyklų vadovai, aukštesnio lygio švietimo vadovai.

   

  Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PAŽYMĖJIMAI (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

  Programos tikslas – Išmokyti atrasti savo individualų balsą, plėsti jo diapazoną, pajungti visus tembrus, išlavinti kalbėjimo aparato raumenis, mokėti atpalaiduoti kalbos aparatą, išlaisvinti kūno įtampas, išmokyti valdyti balsą įvairiose situacijose, įtaigiai, aiškiai, artikuliuotai reikšti mintis ir valdyti teksto logiką ir kitus praktinius gebėjimus profesinėje veikloje.

  Programos uždaviniai: 

  • Taisyklingas kalbėjimas
  • Taisyklinga artikuliacija
  • Įvairūs kalbėjimą lavinantys pratimai
  • Minčių formulavimo pratimai

   

  Aldona Vilutytė daugiau nei 20 metų kuria vaidmenis įvairiuose teatruose. Yra sukūrusi daugiau nei 70 vaidmenų Keistuolių teatre, Teatro laboratorijoje „Atviras ratas“, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, „NO THEATRE“ ir kituose teatruose. Tiek pat laiko garsina ir dubliuoja įvairiose Lietuvos televizijose, vaidina radijo pjesėse, kuria vaidmenis kine bei televizijoje, dalyvauja literatūros vakaruose.

  2008 m. buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui pagrindinės aktorės kategorijoje.

  2016m. Už poezijos skaitymą Tarptautiniame poezijos festivalyje „Poezijos pavasaris“ buvo išrinkta geriausia skaitove ir apdovanota Laimono Noreikos vardo prizu. Yra vedusi laidas radijo stotyse „Žinių radijas“, „M-1“, „ Užupio radijas“.

  Nuo 2010 m. yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos scenos kalbos ir vaidybos lektorė.

  Nuo 2017 m. yra Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto balso lavinimo dėstytoja.

  Nuo 2012 m. veda viešus seminarus bei seminarus įmonėms ir organizacijoms, paskaitas, individualias pamokas, skaito pranešimus konferencijose apie viešą kalbėjimą, kvėpavimo, balso, tarties taisymą bei valdymą, kalbėjimo įtaigą, streso ir scenos baimės problemas, bei aktorinį meistriškumą, improvizacijas, kūrybiškumą ir kolektyvo formavimą.

  Yra vedusi seminarus tokioms įmonėms ir organizacijoms, kaip SEB, LRT radijas ir televizija, LLRI, KTU, VDU, AVIVA, Vadovybės apsaugos departamentas prie VRM, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga ir daugeliui kitų.

   

  BENDRAUKIME:
  LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
  Tel. nr. +370 686 72012; +370 5 26 111 42
  kkcrenginiai@lmta.lt
  www.kkc.lmta.lt
  Draugaukime Facebooke

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.