RENGINYS STUDENTAMS „BALANSO PAIEŠKOS MENININKO KASDIENYBĖJE“
Publikavimo data: 2023-10-24
Peržiūrų skaičius: 488
Galimybių pilname pasaulyje susiduriame su FOMO (angl. fear of missing out) arba „baime praleisti“. Kaip rasti balansą tarp poreikių ir lūkesčių bei įprasminti savo kasdienę darbo rutiną? Kokiais kriterijais menininkas turėtų vadovautis planuodamas savo karjerą? Ar egzistuoja „sėkmės receptas“?
Data: 2023 m. lapkričio 21 d.
Laikas: 14.30-15.30 val.
Vieta: LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
Renginys skirtas LMTA bendruomenės nariams (studentams, dėstytojams).
Šiame susitikime kalbėsime apie:
- laisvai samdomų atlikėjų (menininkų) darbo ypatumus;
- klasikinės muzikos industrijos įstaigų veikimo principus;
- asmeninių prioritetų karjeroje nusistatymą ir išgryninimą;
- darbus projektuose, jų kuravimą bei vykdymą;
- finansinius aspektus, vykdant kūrybinę veiklą;
- balanso paieškas, derinant darbą ir laisvalaikį.
Renginio tikslai:
- Išsigryninti asmeninius poreikius bei lūkesčius karjeroje.
- Aptarti kūrybinės veiklos modelius.
- Apžvelgti našaus darbo įgūdžių svarbą.
- Rekomenduoti aktualią literatūrą.
RENGINYS NEMOKAMAS!
ROBERTAS LOZINSKIS
Robertas Lozinskis yra vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. 2015 m. VII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse laimėjo I-ąją vietą, publikos simpatijų prizą bei specialųjį prizą už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimą. Tais pačiais metais nugalėjo Sheepdrove konkurse Anglijoje, kuriame varžėsi pajėgiausi pianistai iš visų Jungtinės Karalystės aukštųjų muzikos mokyklų.
R. Lozinskis nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais: Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Karališkuoju Škotijos nacionaliniu, Klaipėdos kameriniu, Kauno simfoniniu bei kitais orkestrais. Pianistas ypatingai daug dėmesio skiria kamerinei muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką bei užsiima pedagogine veikla – yra vienas iš Nacionalinės moksleivių akademijos muzikos sekcijos vadovų.
2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė „Trio Agora“ su kuriuo aktyviai koncertuoja žymiausiose Europos salėse bei festivaliuose, tarp kurių – Berlyno filharmonijoje bei Konzerthaus, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern Vokietijoje, ENSEMS Festival Ispanijoje, Budapest Music Center Vengrijoje, L’Auditorium del Parco Italijoje, Queen Elisabeth Music Chapel Belgijoje, Schiermonnikoog Festival Nyderlanduose.
R. Lozinskis yra fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. Tai renginys, į Lietuvą pritraukiantis aukščiausio meistriškumo pianistus iš viso pasaulio. Festivalio metu vyksta individualios jaunųjų pianistų pamokos su pasaulyje žymiais pedagogais, o taip pat festivalio dalyvių koncertai ir įvairios paskaitos bei seminarai. Nuo 2018 m. renginys vyksta kasmet bei kaskart susilaukia didžiulio pasisekimo ir puikių atsiliepimų iš dalyvių bei klausytojų. 2022 m. festivalis buvo įtrauktas į Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinės programą.
R. Lozinskis gimė 1991 m. Kaune. 2010 m. baigė Juozo Naujalio muzikos gimnaziją (mok. ekspertė Birutė Kumpikienė). Vėliau baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, studijavo pas prof. Zbignevą Ibelgauptą. 2012 – 2013 m. mokėsi Berlyno menų universitete pas prof. Eleną Lapitskają. 2016 m. baigė magistro studijas Karališkojoje Škotijos konservatorijoje pas prof. Fali Pavri. 2018 – 2022 m. studijavo Berlyno „Hanns Eisler“ aukštojoje muzikos mokykloje, kur įgijo dar du muzikos magistro laipsnius: prof. Kirill Gerstein klasėje (solo) bei prof. Eberhard Feltz bei prof. Martin Spangenberg klasėse (kamerinės muzikos atlikimo).
MONIKA LOZINSKIENĖ
Pianistė Monika Lozinskienė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė ir nugalėtoja. Scenoje ji pasirodo kaip solistė bei kamerinių ansamblių narė. Nuo 2022 m. pianistė ir jos įkurtas fortepijoninis duetas Piano Phase Project yra atstovaujamas prestižinės muzikantų agentūros City Music Foundation Londone. 2023 m. atlikėja laimėjo The Tunnel Trust konkursą koncertiniam turui Škotijoje, pasirodė prestižinėje St. Martin in the Fields salėje Londone bei surengė koncertinius turus Škotijoje su ansambliu Trio Doyenne. Kanadoje taip pat bendradarbiavo su prodiuseriu Bruce Devereux ir dailininke Makiko Kitama, kuriant meninį filmą „Garso meditacija“. Monika yra koncertavusi Bloomsbury festivalyje ir Newbury Spring festivalyje Jungtinėje Karalystėje, Edinburgo „Fringe“ festivalyje, Katalūnijos „Classica Al Raco de la Calma“ festivalyje bei Velso Princo Čarlzo dvare „Dumfries house“.
Pianistė nuolatos ieško inovatyvių būdų pristatyti klasikinę muziką labiau prieinamą platesnei visuomenei. 2020 m. kartu su lenkų pianiste Anna Szalucka, atlikėja inicijavo unikalų pasirodymą MO muziejuje, kurio metu penkias dienas iš eilės atliko S. Reich „Piano phase“ kūrinį. Taip gimė tarpdisciplininis duetas Piano Phase Project kuriantis muzikines instaliacijas, kuriose – klasikinės muzikos kūriniai konceptualiai jungiami su kitomis meno formomis. Atlikėjos jau sukūrė tris originalias muzikines instaliacijas „Šventasis pavasaris“, „Summertime“ bei „Garso meditacija“ bendradarbiaudamos su šiuolaikinio cirko atlikėjais Marija Baranauskaite ir Mark Liberman, austrų perkusininku Bernhard Schimpelsberger bei filmų kūrėju kanadiečiu Bruce Devereux ir japonų dailininke Makiko Kitama. Duetas pasirodė MO muziejuje, Kaunas 2022 „Kultūra į kiemus“, St. Barts Heritage salėje Londone, Kretingos senajame banke bei Classical:NEXT konferencijoje.
Išankstinė registracija nevykdoma, prašome į renginį atvykti numatytu laiku.
Iki susitikimo!