×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Seminaras „Improvizacijos svarba šiuolaikinio šokio ugdyme“

  Renginio data: 2022-10-20
  Laikas: 13:30-18:00
  Vieta: LMTA Centrinių rūmų Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)

  Renginys

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2022-09-22
  Peržiūrų skaičius: 962

  Šiuolaikinis šokis – nuolat kintantis šokio menas, neapsiribojantis konkrečių judesių žodynu, o ieškantis naujų formų bei atviro, plataus požiūrio į kūną ir jo galimybes. Šiuolaikinio šokio atlikėjai turi gebėti kūrybiškai pažvelgti į judesį, lengvai perprasti skirtingas judesio kokybes, suvokti šokio elementus ir gebėti juos laisvai naudoti. Šiuolaikiniame šokyje improvizacija naudojama tiek kaip įrankis ugdyti fizinius gebėjimus, tiek kūrybiniame procese ieškant tinkamos fizinės formos idėjai išreikšti, tiek kaip šokio kūrinio elementas ar pagrindas, kuomet kūrinys ar jo dalys remiasi ne konkrečiais judesių junginiais, o improvizacijos struktūra. Įvairios improvizacinės užduotys ne tik padeda ugdyti kūrybingą, savitą, laisvą šokėją, tačiau gali reikšmingai prisidėti prie socialinių kompetencijų lavinimo bei psichologinės gerovės.

  Bendrojo ugdymo šokio programose skiriama itin daug dėmesio mokinių kūrybingumo lavinimui.  Ugdymo procese rekomenduojama pasitelkti kūrybines užduotis, kurios plėtoja mokinių psichofizinio laisvumo, kūno jautimo, savęs suvokimo ir valdymo gebėjimus, o taip pat skatinti mokinius tyrinėti šokio elementus, perteikti dinaminius kontrastus.

  Šiame seminare apžvelgsime improvizacijos metodų naudojimą šiuolaikiniame šokyje bei per praktines užduotis patyrinėsime improvizacijos būdus, kurie remiasi vieno iš šokio elementų – erdvės analize.

  Seminaro tikslas – supažindinti pedagogus su improvizacijos metodų naudojimu šiuolaikinio šokio atlikėjų ugdymo bei kūrybiniuose procesuose; suteikti praktinių įgūdžių, kurie įgalintų pedagogus plačiau pritaikyti improvizacijos metodus šokio ugdymo procese.

  DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
  2022 m. spalio 20 d., 13.30-18.00 val. LMTA Centrinių rūmų Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius) 28 Eur

   Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

  Giedrė Jankauskienė – LMTA Šokio ir judesio katedros lektorė, dėstanti šiuolaikinio šokio techniką, improvizaciją ir kompoziciją bei kontaktinę improvizaciją šokio ir teatro krypties studentams. Lektorė aktyviai dalyvauja formuojant šiuolaikinio šokio specializacijos bakalauro programą, stojamųjų bei diplominių darbų egzaminuose.

  Šiuolaikinio šokio šokėjos patirtis – daugiau kaip 20 metų, ji du kartus buvo nominuota Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui, o 2022 metais buvo apdovanota Šiuolaikinio šokio asociacijos premija kaip įsimintiniausia metų atlikėja už darbus Vyčio Jankausko šokio teatro spektaklyje „Nematomas šokis“ ir kūrybinės trupės „Be kompanijos“ režisuotoje šokio ekskursijoje „Einu pirkti pieno“.

  Lektorė nuolat kelia savo kvalifikaciją kasmet dalyvaudama įvairiuose šokio seminaruose Lietuvoje ir užsienyje. Yra sukaupusi skirtingų šiuolaikinio šokio technikų, somatinių praktikų bei įvairių kūrybos metodų bagažą.

  Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

  Vyresnioji specialistė
  Deimantė Kavaliauskaitė
  El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
  Mob. tel. +370 626 47877

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.