×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  LMTA docentės, humanitarinių mokslų daktarės Vidos Umbrasienės solfedžio vadovėlis „Į Muzikos šalį“ antrai klasei

  Publikavimo data: 2021-11-07
  Peržiūrų skaičius: 1150

  2019 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija išleido docentės, humanitarinių mokslų daktarės Vidos Umbrasienės solfedžio vadovėlį „Į Muzikos šalį“ pirmai klasei. Nuotaikingai iliustruotą vadovėlį su pratybų sąsiuviniu įsigijo daug Lietuvos muzikos mokyklų, juos pamėgo ir mokiniai, ir mokytojai.

  2021 m. rudenį išleistas ir to paties vadovėlio tęsinys II klasei. Jis skiriamas tolesniam solfedžio įgūdžių lavinimui, pamokos pateikiamos pasakojimo kontekste, siekiant muzikos teorijos žinias išdėstyti paprastai ir žaismingai. Tokio mokymo stiliaus tikslas – palengva formuoti požiūrį į solfedžio pamokas kaip į smagų ir kūrybišką muzikos pažinimo dalyką, kuriame muzikos klausymas, natų skaitymas ir pasikalbėjimai apie muziką virsta motyvuojančia mokytis veikla.

  Vadovėlyje yra 50 pamokų, suskirstytų mėnesiais. Pamokų turinį sudaro teorinė dalis, pateikta beletristiniu stiliumi, lietuvių liaudies ir originalios kūrybos dainos su tekstais, solfedžio ir ritmo pratimai intonavimo bei ritmavimo įgūdžių lavinimui, kūrybinės užduotys bei užduotys pastabumui, intonaciniam ir muzikinės išraiškos jautrumui lavinti, atminčiai ir teorinių žinių gilinimui. Pamokas pagyvina ir suteikia žaismingumo gausiai panaudota lietuviško folkloro medžiaga: mįslės, patarlės, greitakalbės, paukščių balsų pamėgdžiojimas. Tai puoselėja vaikų vaizduotę ir lavina kūrybinius gebėjimus. Muzikos klausymo užduotys pateiktos skaitmeninėse nuorodose į interneto šaltinius.

  Teorinių intarpų tikslas – panaudojant vaizdinius neformaliai mokyti muzikos teorijos. Pasakojimas palengva veda prie rimtesnių pokalbių apie sudėtingus ir itin svarbius muzikos pasaulio dalykus. Jie plečia muzikinį akiratį, formuoja sąmoningą požiūrį į muziką, nukreipia valingai veiklai ir tampa savitu įvadu į būsimas muzikos istorijos pamokas.

   

  Jau 2022 metų vasario mėnesį LMTA KKC kvies į vadovėlio tęsinio II klasei pristatymą – kvalifikacijos tobulinimo seminarą. Sekite informaciją!

  Vadovėlius ir pratybų sąsiuvinius galite įsigyti LMTA Centrinių rūmų skaitykloje bei internetiniuose knygynuose Patogu pirkti ir knygos.lt.

  Solfedžio vadovėlis „Į Muzikos šalį“ pirmai klasei – 12€ su PVM.
  Solfedžio pratybos „Į Muzikos šalį“ pirmai klasei – 2€ su PVM.

  Solfedžio vadovėlis „Į Muzikos šalį“ antrai klasei – 15 € su PVM.
  Solfedžio pratybos „Į Muzikos šalį“ pirmai klasei – 2€ su PVM.

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.