×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Kviečiame į kolektyvinės teatro kūrybos praktinius kursus „Nuo impulso iki bendro pulso“

  Renginio data: 2022-09-21
  Laikas: 18.00-20.00
  Vieta: LMTA I (Centrinių) rūmų Operos studija (Gedimino pr. 42, Vilnius); LMTA VI rūmai, 200 auditorija (Pamėnkalnio g. 15, Vilnius)

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2022-08-30
  Peržiūrų skaičius: 709

   

  Renginys atšauktas.

   

  Šis kursas yra išplėstinė seminaro „Kolektyvinė teatro kūryba“ versija, skirta pedagogams, atlikėjams, savarankiškai dirbantiems kūrėjams, scenos menų profesionalams (scenografams, šokėjams) bei kitų disciplinų atstovams, siekiantiems įgyti daugiau įgūdžių. Keturių susitikimų metu teorines žinias įprasmins praktika, todėl dalyviai turės laiko ir erdvės išmėginti kūrybines taktikas bei individualiai susidėlioti tokio darbo įrankių rinkinį. Intensyvūs užsiėmimai leis atsitraukti ir apsvarstyti patyrimus, geriau įsisavinti įžvalgas ir patirtis.

  Kurso metu apžvelgsime kolektyvinės teatro kūrybos (angl. devised theatre) pagrindus, darbo principus ir medžiagos kūrimo metodus. Seksime spektaklio gimimo žingsnius nuo kūrybinio impulso iki baigto darbo peržiūros ir diskutuodami su dalyviais atrasime, kaip galima šį netiesinį procesą pritaikyti skirtingose profesinėse srityse. Įtvirtinsime nuostatą, kad „Taip“ ir „Ne“ sakome ne visai idėjai, o jos elementams. Ieškosime, kaip užčiuopti bendrą pulsą dirbant įvairialypiame kolektyve, kuriame susitinka skirtingos kompetencijos ir asmenybės. KTK principai taip pat pravers ieškant formos muzikinei programai, skirtingų disciplinų pasirodymo dalims ar asmeninei medžiagai sujungti į vientisą pasirodymą. Mokymų dalyviai gebės parinkti įvairius kūrybinius impulsus grupės darbui; pritaikyti kūrybinio rašymo, istorijų pasakojimo, judesio raiškos metodus medžiagai iš kūrybinio impulso kurti; trupės sukurtą medžiagą atrinkti ir suderinti baigtame darbe.

   

  DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
  2022 m. rugsėjo 21, 22, 28, 29 dienomis, 18.00-20.00 val. (8 akad. val.) LMTA I (Centrinių) rūmų Operos studija (Gedimino pr. 42, Vilnius); LMTA VI rūmai, 200 auditorija (Pamėnkalnio g. 15, Vilnius) 35 Eur

  Kursų dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

   

  Judesio performansas „Bodies in Urban Spaces“. 2018 m., Vilnius

   

  Glausta kurso struktūra

  • I susitikimas: įvadas, teorinių kolektyvinės kūrybos principų apžvalga. Kūrybinis impulsas ir idėjų generavimas.  Darbas grupėse. Eskizų kūrimas.
  • II susitikimas: pasaulyje garsių trupių ( angl. devised theatre srityje) apžvalga. Kūrybinio atsako principas ir grįžtamojo ryšio panaudojimas. Individualus darbas su gautu grįžtamuoju ryšiu. Diskusija su kolegomis.
  • III susitikimas: klaidos ir krizės vaidmuo kūrybos procese. „Blogų“, „negražių“ ir „nuobodžių“ idėjų panaudojimas ir konstruktyvus konvertavimas.
  • IV susitikimas: galutinių eskizų (arba eskizo, priklausomai nuo dalyvių skaičiaus) peržiūra. Išvados, tolimesnio asmeninio darbo krypčių aptarimas.

   

  Justina Kaminskaitė

  Dainininkė ir teatro praktikė. Kolektyvinės teatro kūrybos mokėsi Karališkojoje Centrinėje kalbos ir dramos mokykloje (MA Advanced theatre practice, Royal Central School of Speech and Drama, Londonas) ir šiuo principu nuo 2013 m. kuria tarptautinėje teatro trupėje „The Sun Apparatus“ su kolegėmis iš Izraelio, Jungtinės karalystės ir JAV.

  „The Sun Apparatus“ su spektakliais „Unprescribed“ ir „The ME“ dalyvavo Edinburgh Fringe ir Camden Fringe festivaliuose, rezidavo ir kūrė Norwich theatre (JK), dirbo su režisieriais Bill Gallagher ir Jacquie Crago.

  2014 m. dėstė modulį „Kolaboracinio teatro praktikos“ Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete.

  2017-2021 m. lektorė kuravo atvirų koncertų ciklą „Scenos Bandymai“, nuo 2015 m. dirba su neformaliuoju ir formaliuoju švietimu.

  Su soliniu performansu „Odos.|Shed.“ dalyvavo festivaliuose „Performance Lab“ (Suomija, Helsinkis, 2019 m.) ir „Homefest“ (Rumunija, virtualus pasirodymas, 2021 m.).

  2019 m. „The Sun Apparatus“ dirbo kūrybinėje rezidencijoje šiuolaikinio meno festivalyje „Erdvės“ Kelmėje, ten vedė teatro seminarus ir statė spektaklį „Rubbish“.

  2021 m. dalyvavo programos „Kūrybinės jungtys“ įvadiniuose kūrėjų mokymuose, veda viešojo kalbėjimo užsiėmimus, domisi savaiminio mokymosi ir imperfekcionizmo konceptais.

  2021 m. „The Sun Apparatus“ vedė nuotolinį seminarą Karališkosios Centrinės kalbos ir dramos mokyklos studentams „Rubbish: rehearsing online“, kuriame pristatė savo darbo metodus ir dalinosi būdais kurti karantino sąlygomis.

  2022 m. baigė Baroko operos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

   

  Daugiau informacijos el. paštu kkcrenginiai@lmta.lt

  _______________________________________________________________________________________________________________________________

  Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

  Vyresnioji specialistė Deimantė Kavaliauskaitė
  El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
  Mob. tel. +370 626 47877

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.