×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Mišrus seminaras Vilniuje „Darbas su vokaliniais ansambliais“

  Renginio data: 2022-03-30
  Laikas: 14:30-19:00
  Vieta: LMTA Balkono teatras, nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2022-02-28
  Peržiūrų skaičius: 1194

  Darbas su vokaliniais ansambliais yra sudėtingas ir daug praktinių įgūdžių reikalaujantis užsiėmimas. Kiekvienas vokalinio ansamblio vadovas, siekdamas kuo geresnių rezultatų, turi išmanyti kertinius vokalinio ansamblio kūrimo ypatumus. Ne ką mažiau svarbus tampa profesionalus ansamblio narių balsų atrinkimas ir derinimas tarpusavyje. Pamatiniai darnaus kolektyvo aspektai remiasi į vadovo profesionalius įgūdžius ir perspektyvųjį matymą. Gerai girdėti skambesį ir uoliai komandiškai dirbti šiais laikais nebeužtenka, vis daugiau reikšmės turi ansamblio vidinis klimatas ir motyvacija. Pagrindinis vaidmuo ir didžiausia atsakomybė organizuojant veiklą tenka jos vadovui. Todėl svarbiausia komandos lyderio užduotis tampa reagavimas ir kritiškas visumos bei kiekvieno nario vertinimas.

  Seminare bus tobulinamos ansamblių vadovų bei žmonių, dirbančių su atlikėjais, vokalo technikos bei kvėpavimo žinios. Praktiškai mokysimės pratimų, kurie padėtų dainininkams pažinti save ir tinkamai atskleisti individualų balsą. Mokysimės psichologinio komforto kolektyvuose kūrimo būdų, ansambliškumo bei sinchroniškumo technikų. Taip pat aptarsime scenos baimę ir panaudodami pratimus mokysimės atsipalaiduoti ir atpalaiduoti kolektyvų narius. Aptarsime tinkamo repertuaro pasirinkimo ypatybes ir galimybes.

  Seminaro tikslas – suteikti teorinių ir praktinių įgudžių, kaip siekti vokalinio ansamblio darnumo, išmokyti sinchroniško dainavimo; apžvelgti psichologinio klimato kūrimo ypatumus; aptarti galimus repertuaro pritaikymo būdus ir balsų paskirstymą.

  Seminaras skirtas:

  – muzikos mokytojams;

  – muzikos ansamblių ir chorų vadovams;

  – žmonėms, dirbantiems su skirtingo tipo muzikiniais kolektyvais;

  – dainavimo mokytojams.

   

  DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
  2022 m. kovo 30 d., 14.30-19.00 val. LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)/ „Zoom“ 27 Eur

  Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

   

  Aušra Liutkutė

  Lektorė, meno licenciatė. Lektorė neseniai atšventė savo kūrybinės veiklos 30-metį. Dalyvauja konkursuose, žiuri komisijų darbe, konsultuoja vokalinius ansamblius bei chorus. Aktyviai koncertuoja, taip pat su mokiniais dalyvauja konkursuose ir festivaliuose.

  1991 m. tapo antrosios vietos laimėtoja pirmajame Respublikiniame B. Grincevičiūtės dainininkų konkurse. 2000 m. V. Jonušaitės-Zaunienės konkurse nominuota vienintele premijos laureate. 2003 m. ir 2005 m. Tarptautiniame studentų koncertmeisterių konkurse apdovanota diplomu „Už profesionalų ir kūrybingą kūrinių atlikimą“.

  A. Liutkutė yra sukūrusi kelias dešimtis vaidmenų. Rengia solines programas, atlieka kamerinio dainavimo repertuarą. Nuolat tobulina kvalifikaciją tarptautiniuose meistriškumo kursuose. Pedagoginė veikla apima įvairias amžiaus grupes, ugdytiniai – tarptautinių konkursų laureatai. Lektorės meninė bei muzikinė veiklos įvertintos nacionaliniais ir tarptautiniais apdovanojimais.

   

   

  Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

  Vyresnioji specialistė Deimantė Kavaliauskaitė
  El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
  Mob. tel. +370 626 47877

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.