×

Turite klausimų?

    ×

    Šriftas:

    Fonas:

    Iliustracijos

    Praktinis seminaras „Tylos ir garso išradėjai“

    Renginio data: 2023-10-17
    Laikas: 11.00-14.30
    Vieta: LMTA Centriniai rūmai (Gedimino pr. 42, Vilnius)

    Seminaras

    Registracija baigta

    Publikavimo data: 2023-09-26
    Peržiūrų skaičius: 885

    Kviečiame į dr. Virginijos Unguraitytės ir edukatorės Rasmos Kanienės praktinį seminarą „Tylos ir garso išradėjai“, kuris vyks š. m. spalio 17 d. (antradienį), 11.00-14.30 val. LMTA Centriniuose rūmuose Juliaus Juzeliūno erdvinio garso Sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius).

    Registracija vysta iki spalio 15 d. Seminaras organizuojamas tik gyvu formatu.

    Išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

    „Tylos ir garso išradėjai“ – tai praktinis seminaras, skirtas ikimokyklinio bei pradinio ugdymo mokytojams, paliesiantis patyriminio muzikos ugdymo teorijos ir praktikos gaires. Teorinė seminaro dalis apims visuminį muzikos ugdymą, orientuotą į kokybišką, intelektualaus muzikos klausytojo ugdymo turinį. Metodinę dalį pristatys naujos kartos muzikos mokyklos „Tylos muzikos studijos“ įkūrėja, Kauno klinikų ikimokyklinio ugdymo skyriaus lopšelio-darželio vadovė dr. Virginija Unguraitytė. Patyriminio ugdymo praktinę dalį atviroje edukacijoje ves „Tylos muzikos studijos“ Muzikos pažinimo kurso specialistė, edukatorė Rasma Kanienė.

    Seminare pristatoma edukacija „Tylos ir garso išradėjai“, kurios metu vaikai supažindinami su įvairiais erdviniais terapiniais, perkusiniais, klavišiniais ir mušamaisiais instrumentais. Tai nuotaikinga, išradingumo kupina ir įdomi kelionė po muzikos instrumentų, savęs pažinimo bei atradimų pasaulį.

    Seminaras skirtas ikimokyklinio bei pradinio ugdymo mokytojams.

    Tikslas – lavinti meninį-estetinį ir saviraiškos pojūtį, vaizduotę, skatinti malonias emocijas, pasitikėjimą savimi, ugdyti kūrybinius gebėjimus, patiriant muzikavimo džiaugsmą komandoje ir solo pozicijoje.

    Uždaviniai:

    1. Apžvelgti ankstyvojo muzikos ugdymo principus ir metodikos kontekstą.
    2. Supažindinti seminaro dalyvius su muzikos terapijos principais ir metodais.
    3. Detaliau susipažinti su įvairiais erdviniais terapiniais, perkusiniais, klavišiniais ir mušamaisiais instrumentais bei jų panaudojimo būdais.

     

     

    Apie seminaro lektores

    Virginija Unguraitytė – pianistė, meno daktarė, „Tylos muzikos studijos“ įkūrėja, fortepijono mokytoja, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja.

    2009 metais įgijo bakalauro diplomą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Kauno fakultete (prof. R. Rikterė). Pagal Erasmus mainų programą stažavosi Stuttgarto aukštojoje muzikos mokykloje (prof. H. P. Stenzl). 2011 metais baigė magistro studijas VDU Muzikos akademijoje (prof. R. Rikterė). Pianistė yra dalyvavusi ir laimėjusi įvairių respublikinių, tarptautinių konkursų Lietuvoje bei užsienyje (Ukrainoje, Lenkijoje, Suomijoje, Rumunijoje, Italijoje). 2017 metais Virginija Unguraitytė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje apgynė meno daktaro laipsnį tema – „M. K. Čiurlionio variacijų Sefaa Esec ir Besacas eskizai: redagavimo teorija ir praktika“. Pedagoginį darbą su jaunaisiais pianistais dirba 14 metų, jos auklėtiniai ne kartą yra dalyvavę bei tapę laureatais respublikiniuose bei tarptautiniuose jaunųjų atlikėjų konkursuose ir festivaliuose. 2018 metais Virginija Unguraitytė įkūrė privačią integruoto muzikos ugdymo mokyklą – „Tylos muzikos studiją“.

    Rasma Kanienė – grupinių muzikos pažinimo užsiėmimų vadovė, edukatorė, ankstyvojo muzikos ugdymo mokytoja. Įsiklausyti, išlaukti, pajusti kiekvieną, kad ir patį mažiausią garselį mokytoja kviečia kiekvieną pirmuosius žingsnius muzikoje žengiančią asmenybę.

    Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantė, ankstyvojo muzikinio ugdymo programų kursų – B. Bolton (JAV), C. Paduano (Italija), M. Siefke (Vokietija), E. Sachadolskienė (Lietuva), R. Miura (Ispanija), R. Koen (Norvegija) – dalyvė. Rasma Kanienė yra sukaupusi itin vertingą muzikinę patirtyje pedagogikoje: „Džiaugsmingo žingsnio garsų studijos“ meno vadovė, Lietuvos Suzuki Asociacijos (LSA) narė. Kaip pati pedagogė pažymi, geriausias įvertinimas ugdymo veikloje yra jos vedamuose užsiėmimuose pasiekiama natūrali mokinių motyvacija ir noras mokytis muzikos, atsiskleidžiantis ne tik bendro suvokimo plotmėje, bet ir dalyvaujant bendruomeniniuose mokyklos bendruomenės renginiuose – koncertuose.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.