×

Turite klausimų?

    ×

    Šriftas:

    Fonas:

    Iliustracijos

    NUOTOLINIS SEMINARAS „Balso technika, kvėpavimas, vokalinės galimybės“

    Renginio data: 2021-03-03
    Laikas: 10:00-14:30
    Vieta: Nuotolinis mokymas per zoom.com

    Seminaras

    Registracija baigta

    Publikavimo data: 2021-02-01
    Peržiūrų skaičius: 1222

    Kviečiame į LMTA Dainavimo katedros lektorės Aušros Liutkutės Povilaitienės nuotolinį seminarą „Balso technika, kvėpavimas, vokalinės galimybės“, kuris vyks 2021 m. kovo 3 d., trečiadienį, nuo 10:00 iki 14:30 val. Nuotolinis seminaras organizuojamas vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“.  Registracija vyksta iki kovo 1 d.

    Dainininko svarbiausias ir jautriausias instrumentas yra balsas. Jis lavinamas ir stiprinamas įvairiomis vokalinėmis technikomis, nuosekliu darbu, praktika, teorinėmis žiniomis. Tačiau lavinti vien balso technikos neužtenka – būtina atkreipti dėmesį į kiekvieno mokinio individualybę, jo balsui būdingus skirtumus ir galimybes, psichologinį bei emocinį nusiteikimą, suvokimą, kokie yra keliami tikslai ir ko siekiama. Seminare aptariama pedagogo kompetencija įvertinti ir lavinti mokinio balso aparatą, kuris yra labai jautrus mokymo(si) procese.

    Seminare taip pat analizuojama balso mutacija, kuri neretai pasitaiko ir jaunesniems vaikams, nepriklausomai nuo lyties. Dalyviai seminaro metu aptars teorinius bei praktinius aspektus, kas yra techniškai naudinga, o kas žalinga ir kaip tai veikia mokinio balsą, bendrą savijautą, kartu analizuodami kvėpavimo svarbą. Lektorė teigia, kad be taisyklingo kvėpavimo ne tik neišgautume lygaus ir gražaus garso, bet nemokant tinkamai naudotis kvėpavimo technika neabejotinai galime pakenkti balso aparatui, dėl to vėliau gali atsirasti nepasitikėjimas savo jėgomis, psichologinis diskomfortas.  Ištaisyti ilgalaikio tokio dainavimo pasekmes yra itin sunkus ir ilgas, tačiau įmanomas procesas. Todėl teisingų kvėpavimo įgūdžių sudarymas yra kiekvieno pedagogo svarbiausia pirmoji užduotis.

    Ši programa aktuali kiekvienam muzikos srities pedagogui, kuris dirba su jautriausiu žmogaus instrumentu – balsu ir unikalia kiekvieno mokinio asmenybe.

    Data: 2021 m. kovo 3 d.

    Laikas: 10:00-14:30 val.

    Vieta: Nuotolinio mokymosi aplinka „Zoom“

    Kaina: 24 Eur

     

    Seminaro tikslas –  supažindinti seminaro dalyvius su naujausiais pastebėjimais apie balsą  fiziologijoje, psichologijoje, individualybėje bei suteikti praktinių žinių iš sukauptos asmeninės lektorės patirties.

    Programos uždaviniai:

    1. Padėti pedagogams geriau pažinti balsą ir jį tinkamai indentifikuoti.
    2. Suteikti žinių, kaip spręsti iškilusias problemas su balsu dėl mutacijos, dikcijos, vokalo technikos ar kitų fiziologinių pokyčių.
    3. Išanalizuoti balso vokalinių galimybių spektrą.
    4. Pateikti praktinius kvėpavimo pratimus ir patarimus.
    5. Išmokti tinkamai taikyti įgytas pedagogines muzikos žinias profesinėje veikloje.

    Programos turinį sudaro šios seminaro dalys:

    • Teorija apie balso nustatymą, tipus, individualumo aspektą.
    • Diafragma, rezonatoriai, gerklų funkcija, dikcija.
    • Vokalinių galimybių analizė.
    • Taisyklingo kvėpavimo svarba ir technikos.
    • Diskusija.

     

    Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

    Aušra Liutkutė Povilaitienė

    1988 – 1992 m. mokėsi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. 1992 – 2002 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 2002 m. tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros dėstytoja.

    Lektorė dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose: 1998 m. Holland Music Session pas prof. Christine Deutekom ir prof. Henk Smith; 2000 m. Badene pas prof. Ralf Dioring; 2002 m. Mozarteume pas prof. Lilian Sukis. 1991 m. tapo antrosios vietos laimėtoja pirmajame Respublikiniame B. Grincevičiūtės dainininkų konkurse. 2000 m. V. Jonušaitės- Zaunienės konkurse nominuota vienintele premijos laureate. 2003 m. ir 2005 m. Tarptautiniame studentų koncertmeisterių konkurse apdovanota diplomu „Už profesionalų ir kūrybingą kurinių atlikimą“.

    Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.