×

Turite klausimų?

×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos

Vaikų ir jaunimo edukacija

Centras, bendradarbiaudamas su kitais LMTA padaliniais, organizuoja įvairius mokymus moksleiviams ir vaikams.

Parengiamieji muzikologijos brandos egzamino kursai

Nuo 2015 metų centras administruoja LMTA organizuojamus Parengiamuosius muzikologijos brandos egzamino kursus vyresniųjų klasių moksleiviams, norintiems geriau pasiruošti stojamiesiems egzaminams į Akademiją. Kursai prasideda spalį ir trunka iki gegužės mėnesio, juos sudaro 157 akademinės valandos, skirstomos į rudens ir pavasario etapus. Registracija į kursus vyksta kiekvienų studijų metų pradžioje. Kursų metu gilinamos muzikos teorijos, harmonijos, solfedžio, muzikos istorijos ir muzikos kūrinių analizės žinios.

Kursai vykdomi mišriuoju būdu, t.y. vyksta auditorinės paskaitos ir nuotolinis mokymas(is). Paskaitos vyksta kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį. Visa mokymuisi reikalinga medžiaga siunčiama dalyvio nurodytu el. pašto adresu, todėl kiekvienas kursų dalyvis gali ja naudotis, atlikti žinių pasitikrinimo užduotis, elektroniniu būdu susisiekti su dėstytoju. Kursai yra mokami.

Išlaikytas Muzikologijos brandos egzaminas atveria platesnes galimybes stojant į Muzikos atlikimo, Muzikos teorijos ir kritikos, Kompozicijos, Muzikinio folkloro, Garso režisūros ir kt. programų studijas.

 

LMTA Muzikos mokykla-studija „MUMO

LMTA Pedagogikos katedros iniciatyva 1976 m. Akademijoje buvo įkurta vaikų muzikos mokykla. Septynmetėje mokykloje dirbama pagal muzikos mokyklos programą. Mokiniai lanko grupinius solfedžio, muzikos istorijos bei individualias specialybės pamokas. Individualiose ir grupinėse pamokose siejami įvairių menų (muzikos, dailės, teatro, kino) elementai, kurių dėka lavinami ne tik jaunojo muziko gabumai, bet ir vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, ugdomas meninis skonis.

Mokykloje kasmet mokosi apie 40-50 vaikų, tiek pat dirba studentų mokytojų, kurių pedagoginę praktiką administruoja KKC. Vaikai priimami į fortepijono, smuiko, gitaros, kanklių, džiazinio ir klasikinio dainavimo, akordeono, mušamųjų instrumentų ir kt. specialybes. Mokyklos pedagogai ir studentai palaiko glaudžius ryšius su moksleivių tėveliais, kviečia juos dalyvauti pamokose, atviruose atsiskaitymuose, taip padrąsindami vaikus. Toks bendradarbiavimas skatina geriau pažinti jaunojo muziko interesus, charakterio savybes, padeda ugdyti sugebančią vertinti bei mąstyti asmenybę.

Kultūros paso ekskursijos Lietuvos mokyklų moksleiviams „Pažinkime muzikinį pasaulį“

Nuo 2019 m. kovo mėn. LMTA aktyviai dalyvauja Kultūros paso programoje, skirtoje Lietuvos mokyklų moksleiviams. Kultūros paso projektą LMTA koordinuoja Karjeros ir kompetencijų centras.

Kultūros paso programą inicijavo ir įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Ši programa yra puiki priemonė visų Lietuvos moksleivių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir formuoti bei jų kultūros patirčiai plėsti. Jos dėka kultūros ir meno paslaugos pritaikomos prie kiekvienos amžiaus grupės poreikių, žinių, galimybių priimti ir suvokti informaciją.

LMTA, Lietuvos muzikos lopšys, kviečia moksleivius ir jų mokytojus apsilankyti Akademijoje ir sudalyvauti edukacinėje ekskursijoje „Pažinkime muzikinį pasaulį“. Moksleiviams ne tik pristatomi muzikos žanrai, klasikinis, džiazinis ir elektroninis, jie kviečiami stebėti, kaip kuriama konkretaus žanro muzika, kokios priemonės yra naudojamos ir ko reikia muzikantui, kad taptų tikru savo srities meistru. Studentų užsiėmimų LMTA Operos studijoje stebėjimas, apsilankymas Muzikos inovacijų studijų centre, viename šiuolaikiškiausių skaitmeninių muzikos technologijų inovacijos centrų Baltijos šalyse, kuriame pristatoma elektroninė muzika, jos kūrimo procesas ir priemonės, nepalieka abejingų. Pažintis su kūrybiniam procesui naudojamomis priemonėmis, kuriomis siekiama aukščiausio meistriškumo, skatina moksleivius aktyviau dalyvauti kultūriniame gyvenime. Naudojamos priemonės: kompiuteriai, multimedija, įvairūs muzikiniai instrumentai. Nuoseklus ir sisteminis moksleivių kultūrinių įpročių formavimas, skatinamas kultūrinis sąmoningumas,  kūrybingos asmenybės ugdymas, bendrųjų meninių/ kultūrinių kompetencijų skatinimas prisideda prie ugdymo procesų, skatinančių savarankiškai ir aktyviai dalyvauti meninėje kūryboje ir šiuolaikiniame kultūriniame gyvenime, formuojami moksleivių kultūros vartojimo įpročiai bei stiprinamos jų nuostatos, kad kultūros vartojimas yra prasminga veikla.

Kilus klausimams, prašome kreiptis į Centro darbuotojus tel.: +370 614 95 428 arba rita.tyde@lmta.lt

Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.