×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Konferencija ir koncertas „Birbynės galia“

  Publikavimo data: 2022-03-24
  Peržiūrų skaičius: 490

  Kviečiame visus balandžio 9 d. nuo 9 val. dalyvauti konferencijoje „Birbynės galia“. „Ar galėtume kiekvienas sau atsakyti į klausimą, kas mums svarbiausia? Net neabejoju, jog kiekvieno lietuvio atsakymo potekstėje rastume lietuviškumo identiteto išraišką. Birbynė – tai ypatingas lietuviškumo standartas, kuris vertas būti išsaugotu. Tai yra pagrindinė šio renginio idėja“ – sako viena iš konferencijos organizatorių doc. dr. Aistė Bružaitė.

  Lietuviška chromatinė birbynė – pučiamasis instrumentas, kuris geba išgauti nepaprasto tembro skambesį, neturintį analogų visame pasaulyje. Pirmąsias birbynes gamino iš šiaudo, plunksnos, o šiandien skambanti chromatinė medinė birbynė gali stebinti klausytojus savo šilkiniu, matiniu tembru bei ypatingu virtuoziškumu, kurį pastaraisiais dešimtmečiais išlavino Lietuvos birbynininkai. Birbynininkų repertuare pasauliniai klasikos koncertai, baroko muzika, šiuolaikiniai akademiniai ir populiarieji opusai, džiazo improvizacijos ir visa puokštė muzikos stilių, kurie nepalieka klausytojų abejingų.

  Lietuviškumo simbolis išgyvena sunkius laikus. Spartus gyvenimo tempas bei pasikeitusios vertybės nejučia birbynę stumia ir palieka nuošaliau kitų instrumentų. Greito uždarbio kultas, populiarumo vaikymasis ir nuolatinis žvalgymasis į Vakarus, tarytum sumenkino šio unikalaus ir išskirtinio muzikos instrumento grožį. Entuziastai ir savo srities profesionalai imasi veiksmų ir tikisi pritraukti bei atkreipti aplinkinių dėmesį į birbynę, siekiant iš naujo atrasti ir pamilti šį instrumentą. Argi ne to siekiame, norėdami išsiskirti iš didžiosios masės pasaulyje? Šiuo retoriniu klausimu inicijuojame konferenciją, kuri paskatins šios bendruomenės narius išsakyti, pasiūlyti savo mintis bei pasidalinti gerąja patirtimi. Renginį užbaigs profesionalus Lietuvos birbynininkų koncertas.

   

  DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
  2022 m. balandžio 9 d. nuo 9 val.  

  Konferencija vyks 9 val. LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

  Birbynių koncertas vyks LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius).

   

   

   

  Konferencija ir koncertas yra nemokami.

   

  *Norintiems gauti akredituoto LMTA KKC kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą taikomas 5,00 eurų mokestis.

   

  *Apmokėjimas už pažymėjimą vykdomas bankiniu pavedimu. Informacija apie apmokėjimą siunčiama į registracijos metu nurodytą el. paštą.

   

  Daugiau informacijos apie renginį el. p. aiste.bruzaite@lmta.lt

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.