×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Seminaras „Kaip dirbti su jaunimo chorais?“

  Renginio data: 2023-10-03
  Laikas: 11.00-14.30
  Vieta: LMTA J. Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)/ Online transliacija

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2023-09-18
  Peržiūrų skaičius: 370

  Maloniai kviečiame š. m. spalio 3 d. (antradienį), 11.00–14.30 val. į choro dirigentės, pedagogės, Lietuvos chorų sąjungos prezidentės, docentės Rasos Gelgotienės seminarą „Kaip dirbti su jaunimo chorais?“.

  Registracija vyksta iki spalio 1 d.

  Seminaro dalyviams bus išduodami LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

  Gražus choro dainavimas pasiekiamas ne tik kantriai ir nuosekliai dirbant ar ugdant dainininkų muzikinį skonį ir išsilavinimą, bet ir lavinant individualiai kiekvieno choristo balsą ir jo išraiškingumą. Neretai dirbant su jaunimo chorais, vadovai susiduria su įvairiais iššūkiais bei klausimais: kaip skatinti jaunimo motyvaciją dainuoti chore? Kokie metodų pritaikymo būdai geriausiai pasiteisina kasdieniniame darbe? Artėjanti dainų šventė – kaip tinkamai jai pasiruošti?

  Į šiuos ir kitus chorinės muzikos bendruomenei aktualius klausimus šio seminaro metu atsakys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, Vilniaus universiteto chorų „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ meno vadovė Rasa Gelgotienė.

  Seminaras skirtas: chorvedžiams, muzikos pedagogams.

  Programos tikslas – padėti pedagogams, dirbantiems su jaunimo chorais, rasti tinkamiausią darbo metodiką, pasidalinti patarimais, kurie palengvins pasiruošimą artėjančiai Dainų šventei.

  Seminaro uždaviniai:

  1. Aptarti efektyvias metodines priemones, kurios pritaikomos dirbant su jaunimo chorais.
  2. Aptarti jaunų žmonių motyvacijos aspektus, skatinančius dainuoti choruose.
  3. Pateikti rekomendacijas seminaro dalyviams besiruošiant artėjančiai Dainų šventei.
  4. Detaliau susipažinti ir aptarti praktinius lyderystės aspektus, būtinus vadovaujant chorui.

   

  Rasa Gelgotiene

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Doc. Rasa Gelgotienė

  LMTA docentė, trijų Vilniaus universiteto chorų vadovė, Lietuvos chorų sąjungos prezidentė, trijų knygų chorvedybos temomis – ,,Choro magija“, ,,Choro dirigento užrašai“, ,,Pokalbiai su Vaclovu Augustinu“ autorė, daugelio tarptautinių konkursų komisijos narė.

  1982 metais pradėjo dirbti su VU merginų choru „Virgo“, o nuo 1995 metų pakviesta vadovauti ir VU akademiniam chorui. Nuo 2004 metų, susikūrus chorui „Pro musica“, vadovauja trims Vilniaus universiteto (VU) chorams, kuriuose dainuoja beveik 200 žmonių – VU studentų ir absolventų.

  Su trimis vadovaujamais chorais R. Gelgotienė pasiekė didelių laimėjimų – iškovojo prizines vietas daugiau nei 30 tarptautinių ir nacionalinių konkursų, dalyvavo per 50 tarptautinių festivalių. Jos diriguojamų chorų klausėsi 25 Europos šalių, taip pat JAV, Kanados, Meksikos, Argentinos, Kubos, Japonijos, Brazilijos klausytojai.

  R. Gelgotienė yra trijų knygų – „Choro magija“, „Choro dirigento užrašai“ ir „Pokalbiai su Vaclovu Augustinu“ – autorė. Taip pat nuolatinė tarptautinių konkursų žiuri narė Lietuvoje ir užsienyje, muzikinio edukacinio projekto „Klasika visiems“ sumanytoja ir dirigentė.

  2023 m. Lietuvos Respublikos prezidentas dirigentę R. Gelgotienę apdovanojo Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.