×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Seminaras: Muzikos kūrinių aranžavimas įvairiems instrumentiniams ansambliams

  Renginio data: 2023-04-26
  Laikas: 10.00-14.30 val.
  Vieta: LMTA Muzikos inovacijų studijų centras (Gedimino pr. 42, Vilnius)

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2023-04-06
  Peržiūrų skaičius: 354

  Šiandien kompiuterinės technologijos gali itin palengvinti ir praturtinti muzikinių meno kolektyvų vadovo ar muzikos mokytojo darbą, todėl labai svarbu išmokti jomis naudotis. Kompiuterinių technologijų studijavimas padės muzikinių meno kolektyvų vadovams tobulinti savo kvalifikaciją, o jų pritaikymas darbe suteiks praktinės naudos ir pakels šį darbą į naują lygmenį.

  Seminaro metu įgytas žinias dalyviai galės pritaikyti savo poreikiams: mokantis muzikos teorijos ar muzikinio rašto, lavinant klausą, muzikos instrumentams ir tembrams pažinti, muzikiniams tekstams rašyti naudojant MIDI klaviatūras, kūriniams aranžuoti, taip pat kūrybai, leidybai ir kt.

  Seminaro turinys:

  1.Muzikos instrumentai ir partitūra.

  2.Instrumentuojamojo kūrinio pasirinkimas.

  3.Aranžavimo paslaptys.

  4.Darbas su kompiuterinėmis muzikos notacijos programomis (seminaro metu visiems dalyviams suteikiama galimybė LMTA Muzikos inovacijų studijų centre naudotis esama programos Sibelius 7 versija).

  5.Kūrybinės praktinės užduotys: Lietuvių kompozitoriaus kūrinio pritaikymas instrumentiniam ansambliui. Seminaro dalyviams bus pateiktos praktinės užduotys suaranžuoti M. K. Čiurlionio fortepijoninį kūrinį instrumentiniam ansambliui su Sibelius 7 notacijos programa (artėjant M. K. Čiurlionio jubiliejiniams metams).

  Patyriminė 6 val. sesija, skirta muzikinių meno kolektyvų vadovams, formaliojo ir neformaliojo švietimo pedagogams (labiau koncentruota styginiams ir pučiamiesiems ansambliams).

   

  DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
  2023 m. balandžio 26 d., 10.00-14.30 val. LMTA Muzikos inovacijų studijų centras (Gedimino pr. 42, Vilnius) 39 Eur

   

  Vietų skaičius ribotas! Registracija iki balandžio 25 d.

   

  Doc. Kazys Daugėla ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos, fotografas Robertas Dačkus

  Seminaro programos autorius  – kompozitorius, aranžuotojas, dirigentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Kazys Daugėla.

  K. Daugėla yra parengęs per 700 muzikos kūrinių aranžuočių, orkestruočių, redakcijų. Didžiausią kūrybos dalį sudaro kūriniai pučiamųjų orkestrui. Maršas „Ąžuolėlis“ paskelbtas Norman E. Smith 2000 m. „Geriausių pasaulio maršų enciklopedijoje“ (March Music Notes) ir 2002 m. „Žinomiausių kūrinių pučiamųjų orkestrams enciklopedijoje“ (Program Notes for Band). Originalūs ir aranžuoti K. Daugėlos kūriniai yra atliekami Lietuvos ir Europos šalių orkestrų. Jo kūryba publikuojama Rundel (Vokietija), De Haske (Olandija), Hal Leonard (JAV) leidyklose. K. Daugėlos sukurti originalūs ir aranžuoti kūriniai skambėjo Lietuvos Dainų Šventėse, Baltijos šalių studentų dainų šventėse „Gaudeamus“. Kasmet kompozitoriaus kompozicijos įtraukiamos į pučiamųjų orkestrų, dalyvaujančių Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatuose–konkursuose privalomąjį repertuarą. K. Daugėlos kūryba daug kartų įvertinta premijomis profesinio meistriškumo konkursuose.

  Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje: Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu Prezidentas apdovanojo ir Kazį Daugėlą – už ypatingus nuopelnus tautinei kultūrai ir dainų švenčių tradicijų tęstinumą, už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą.

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.