×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Pristatyta metodinė knyga „Dingęs ryšys“

  Publikavimo data: 2022-04-29
  Peržiūrų skaičius: 453

  2022 m. balandžio 29 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje buvo pristatyta metodininkės, aranžuotojos bei pedagogės Vaivos Kriščiokaitytės metodinė knyga „Dingęs ryšys“.

  Nors leidinio pristatymą buvo numatyta organizuoti gyvai, gavus pageidavimų renginį stebėti per nuotolį, buvo nuspręsta vykdyti transliaciją ir internetu. Metodinio leidinio pristatyme gyvai dalyvavo ir per nuotolį stebėjo gausus būrys pedagogų, mokyklų bendruomenės komandos, moksleiviai bei kiti, panorę susipažinti su knyga. Po leidinio pristatymo buvo rodomas miuziklas, kuris pastatytas remiantis pristatomo leidinio fragmentais, atlikėjai – dainavimo studijos „KIVI“ ugdytiniai (vadovė Vaiva Kriščiokaitytė).

  Kūrybiškumą skatinantis leidinys

  Pristatytas leidinys yra skirtas muzikos pedagogams, meno būrelių vadovams bei scenos menų specialistams. Knygą sudaro libretas, natos ir minusinės fonogramos. Taip pat leidinio skaitytojui pateikiami režisūros sprendimų aprašai, septynios pilnos dainos, vienas instrumentinis kūrinys (uvertiūra) bei kiti foniniai garso įrašai kalbamajam tekstui nuspalvinti. Metodinis leidinys suteikia galimybę mokyti visų knygoje pateikiamų dainų arba atskirų kūrinių pagal poreikį. Dalyviai džiaugėsi šio leidinio atsiradimu kaip svarbiu žingsniu link vaikų kūrybiškumo ir muzikalumo lavinimo didinimo.

  Knygos pristatymą iliustravo pastatytas miuziklas

  Rodytas miuziklas tuo pačiu pavadinimu, kaip leidinys – „Dingęs ryšys“ – tai šiuolaikinis muzikos, teatro ir šokio elementais praturtintas pasakojimas, skirtas visai šeimai apie vaikų kasdienybę. Kūrinyje kelti aktualūs klausimai, tokie kaip: kas svarbiau – virtualus bendravimas ar gyvas ryšys? Kokią įtaką vaikui daro užklasinė veikla? Kaip šiuolaikinis gyvenimo tempas veikia vaikų ir tėvų santykius? Renginio žiūrovus žavėjo moderni muzika, humoro nestokojantys dialogai ir aktualios, pasirodyme keltos temos.

  Kolektyvinių pastangų rezultatas

  Knygą „Dingęs ryšys“ Vaiva Kriščiokaitytė išleido kartu su miuziklui libretą parašiusia mokslų daktare, edukologe, poete, „VIVA“ chorui kurtos kantatos ,,Axis Mundi“ ir electro-folk misterijos „Saulės dukros“ tekstų autore Birute Pernaravičiūte.

  Rodytą miuziklą režisavo daugelio spektaklių atlikėja, teatro praktikė Justina Kaminskaitė, pasirodymui muzikos aranžuotes kūrė pianistas, džiazo improvizatorius, LMTA vyr. koncertmeisteris Daumantas Slipkus. Kūrybinę idėją įgyvendino dainavimo studijos „KIVI“ ugdytiniai.

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.