×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  NUOTOLINIS SEMINARAS „PASAULIO MUZIKA: daugiakultūriškumas bendrajame muzikiniame ugdyme“

  Renginio data: 2021-04-22
  Laikas: 14:30 - 19:00 val.
  Vieta: Nuotolinis mokymas per zoom.com

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2021-03-19
  Peržiūrų skaičius: 941

  Kviečiame į muzikos pedagogo, menotyros daktaro Eirimo Veličkos nuotolinį seminarą „Pasaulio muzika: daugiakultūriškumas bendrajame muzikiniame ugdyme“, kuris vyks 2021 m. balandžio 22 d., ketvirtadienį, nuo 14:30 iki 19:00 val. Nuotolinis seminaras vyks vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“. Registracija vyksta iki balandžio 20 d. 

  Vis labiau atsiveriantis nūdienos pasaulis pamažu virsta globaliu kaimu, todėl muzikinis daugiakultūriškumas tampa aktualia šiuolaikinės muzikos pedagogikos problema. Akivaizdu, kad šiuolaikinių vaikų muzikos pasaulis neapsiriboja vien Vakarų muzika: Afrikos, Azijos, Australijos ir Okeanijos, Lotynų Amerikos ir Karibų muzika sudaro reikšmingą pasaulio muzikinės kultūros dalį. Lietuvos muzikos pedagogikoje pasaulio kultūrų muzika vis dar menkai pažinta sritis. Bendrajame muzikiniame ugdyme vyrauja europocentrinės nuostatos, daugiausia orientuojamasi į XIX a. Vakarų klasikinės muzikos vertybes.

  Šis seminaras skirtas padėti mokytojams geriau pažinti pasaulio muzikos stilistinę ir žanrinę įvairovę, regionų muzikinės kalbos ypatumus bei muzikos socialinės funkcijos ir instrumentų klasifikavimo principus. Tikslas – atskleisti šios muzikos panaudojimo muzikos pamokose metodines galimybes; nagrinėti neeuropinių kultūrų muzikos žanrų muzikines savybes, aptarti jų socialinę funkciją; tobulinti muzikinę ir bendrąsias kompetencijas, muzikavimo ir praktinio darbo su mokiniais įgūdžius. 

  Šį seminarą sudaro dvi dalys – teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje yra nagrinėjamos daugiakultūrinio muzikinio ugdymo metodologinės prielaidos ir filosofiniai pagrindai. Vertybine prasme gilesnis pasaulio kultūrų muzikos pažinimas padeda vaduotis iš ribotų europocentristinių kultūros nuostatų, leidžia pažinti kultūrų įvairovę, taip prisidedant prie atviresnės ir tolerantiškesnės visuomenės ugdymo. Lektorius pristato savo parengtą metodinę priemonę – 15 skaidrių rinkinių apie Pasaulio kultūrų muziką (Afrikos, Okeanijos, Kinijos, Indijos, Pietryčių Azijos ir kt.). 

  Praktinėje seminaro dalyje yra dainuojamos įvairių tautų dainos, mokomasi pritarti joms ukulele, kūno perkusijos priemonėmis, mušamaisiais instrumentais. Naudojant perkusinius isntrumentus, ritmuojamAfrikos ir Lotynų Amerikos ritmai. Lektorius taip pat pristatys savo parengtą metodinę medžiagą apie Pasaulio kultūrų muziką.  

  Seminare išvysite unikalų asmeninį lektoriaus vaizdo įrašų rinkinį bei išgirsite istorijų ir patarimų, sukauptų iš asmeninių muzikinių egzotinių kelionių. 

  Tikslinė grupė: pradinio ugdymo ir dalykų mokytojai, priešmokyklinio bei ikimokyklinio ugdymo institucijų pedagogai. 

  Programos uždaviniai: 

  1. Atskleisti Pasaulio kultūrų muzikos žanrinę ir funkcinę įvairovę: aptarti įvairių žemynų ir regionų (Tolimųjų ir Artimųjų rytų, Afrikos, Australijos ir Okeanijos, Lotynų Amerikos ir Karibų) būdingas muzikos savybes: melodiką ir ritmiką, žanrus, socialinę  funkciją.  
  2. Supažindinti su lektoriaus parengta metodine medžiagapie Pasaulio kultūrų muziką: 15 skaidrių rinkinių.  
  3. Supažindinti su universalia Hornbostelio-Sachso Pasaulio muzikos instrumentų klasifikavimo sistema (aerofonai, chordofonai, idiofonai ir membranofonai) ir jos principais (garsą skleidžianti medžiaga ir garso išgavimo būdai).  
  4. Aptarti pasaulio muzikos sklaidos ypatumus nūdienos muzikinėje kultūroje: world music žanro atsiradimas, tradicinės muzikos ir džiazo, roko, elektroninės muzikos sintezė; diskutuoti apie pasaulio muzikos aktualumą šių dienų kultūroje. 
  5. Tobulinti praktinio muzikavimo įgūdžius (Pasaulio tautų dainos įvairiomis kalbomis, pasaulio ritmų pažinimas per ritmavimo ir kūno perkusijos pratybas, karaokės dainavimas). 

   

  Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2). 

   

  Eirimas Velička – Lietuvos etnomuzikologas, muzikos pedagogas, muzikas. Neofolklorinės muzikos kolektyvo (folkroko grupės) „Atalyja“ narys. 1984 m. baigė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą, 1989 – Lietuvos konservatorijos (dab. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) smuiko klasę (R. Katiliaus, R. Čekuolio mokinys). 1987–1991 m. griežė kameriniame orkestre „Vilnius“, 1989–1991 m. rengė TV laidas vaikams apie muziką. 1991–2001 m. dirbo Lietuvos pedagoginiame institute, kur aktyviai prisidėjo rengiant pradinių klasių moksleivių muzikos pedagogikos programą (kartu su Arūnu Dikčiumi), daug dėmesio skyrė pradinių klasių moksleivių muzikalumo tyrimui ir naujų būdų jam lavinti sklaidai. Sukūrė I–IV klasių muzikos mokymo sistemą, pagrįstą lietuvių liaudies melodikos ypatumais. Tarptautinių konferencijų dalyvis, daugelio muzikos vadovėlių autorius, yra paskelbęs mokslinių straipsnių muzikos pedagogikos, Indijos muzikos temomis. Muzikos enciklopedijos autorių kolektyvo narys. 

  Karjeros ir kompetencijų centras

  Lietuvos muzikos ir teatro akademija

  Vilniaus g. 6-2/Tilto g. 16, Vilnius

  Mob. tel.  +370 626 47877

  El.p. kkcrenginiai@lmta.lt

  Facebook‘e: LMTA Karjeros ir kompetencijų centras

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.