×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  NUOTOLINIS SEMINARAS „Ritmo lavinimas, pasitelkiant antrines žaliavas bei lauko muzikos instrumentų erdvės įrengimas“

  Renginio data: 2021-05-26
  Laikas: 13:00 - 17:30
  Vieta: Nuotolinis mokymas per zoom.com

  Seminaras

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2021-04-22
  Peržiūrų skaičius: 1103

  Kviečiame į meno daktarės, kompozitorės, vyresniosios meninio ugdymo mokytojos Boženos Čiurlionienės nuotolinį seminarą „Ritmo lavinimas, pasitelkiant antrines žaliavas bei lauko muzikos instrumentų erdvės įrengimas“, kuris vyks 2021 m. gegužės 26 d., trečiadienį, nuo 13:00 iki 17:30 val. Nuotolinis seminaras organizuojamas vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“. Renginio kaina 24 Eur. Registracija vyksta iki gegužės 25 d.

  Seminaro dalyviams išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

  Kūrybiškumo ir muzikalumo ugdymas nuo pat mažens yra ugdymo proceso siekiamybė. Mokslininkai vieningai sutaria, kad meninis ugdymas vaikui suteikia daugiausia galimybių kurti ir lavinti savo asmenybę. Vaiko muzikalumą lemia ne tik įgimtas saviraiškos, bet ir pažinimo poreikiai, skatinantys gilintis į save ir į supantį pasaulį. Ritmiškumas yra natūrali kiekvieno žmogaus prigimtinė savybė. Tačiau ne visi vienodai gausiai yra ja apdovanoti – vieni gimsta turėdami stipriai išreikštą ritmo pojūtį, kiti – silpnesnį. Šio seminaro metu mokysimės muzikinių žaidimų, skirtų ritmikos lavinimui, pasitelkiant antrines žaliavas, iš kurių pagaminami rankų darbo muzikos instrumentai. Taip pat sužinosime, kaip sukurti patrauklią, kūrybišką bei įtraukiančią lauko muzikos instrumentų erdvę be didelių finansinių išteklių, įtraukiant bendruomenę.

  Taip pat seminaro metu:

  • išmoksime ritmo lavinimo žaidimų-pratimų, naudojant kiekvienam prieinamas priemones iš antrinių žaliavų;
  • permąstysime, kaip organizuoti ir pateikti aktyvias, žaismingas ir įtraukiančias meninio ugdymo veiklas ne tik kontaktiniu, bet ir nuotoliniu būdu;
  • sužinosime, kaip sukurti estetiškai patrauklią, orui atsparią lauko muzikos instrumentų erdvę.

   

  Tikslas – sužinoti, kaip darnaus vystymosi švietimo (DVŠ) idėjas pritaikyti muzikos (meninio ugdymo) užsiėmimų metu.

  Seminaro turinys

  Seminarą sudaro trys pagrindinės dalys:

  • Pirmoje dalyje atskleidžiami ritmo fenomeno teoriniai aspektai ir jų lavinimo perspektyva muzikos (meninio ugdymo) užsiėmimų metu.
  • Antroje dalyje pateikiami praktiniai pavyzdžiai, demonstruojami rankų darbo muzikos instrumentai, aptariamas jų pagaminimo procesas ir pritaikymo galimybės.
  • Trečioje dalyje aptariama, kaip kūrybingai ir be didelių resursų sukurti lauko muzikos instrumentų erdvę, įtraukiant įstaigų bendruomenes.

   

  Seminaras skirtas priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo institucijų bei meninio ugdymo pedagogams ir neformaliojo švietimo mokytojams. Dėstoma medžiaga gali būti pritaikoma mokyklų vadovams bei pavaduotojams, mokyklų bendruomenės komandoms, aukštesnio lygio švietimo vadovams.

   

  Lektorė Božena Čiurlionienė – meno daktarė, kompozitorė, vyresnioji meninio ugdymo mokytoja. Lektorė muzikinėje veikloje gilinasi į senosios muzikos – nuo viduramžių iki baroko – formas ir skambesius, dėsto ritmiškumo tema. Taip pat yra klasikinio/progresyviojo roko grupės „The Skys“ narė. Grupė gerai žinoma užsienyje, kuri scena dalijasi su progresyviojo roko gigantais, kaip Rickas Wakemanas. Božena Čiurlionienė kartu su grupe susižėrė ne vieną apdovanojimą Lenkijoje ir JAV. Šios kompozitorės veiklos sritys nuolat dinamiškai mainosi: rašo tiriamąjį darbą apie tritonio sampratos kaitą ir simetrines sekas XX a. muzikoje, organizuoja tarptautines filosofijos ir menotyros konferencijas, įrašinėja roko dainas kartu su „The Voice of America“ pusfinalininke India Carney.

   

   

   

   

   

  Karjeros ir kompetencijų centras

  Lietuvos muzikos ir teatro akademija

  Vilniaus g. 6-2/Tilto g. 16, Vilnius

  Mob. tel.  +370 626 47877

  El.p. kkcrenginiai@lmta.lt

  Facebook‘e: LMTA Karjeros ir kompetencijų centras

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.