×

Turite klausimų?

    ×

    Šriftas:

    Fonas:

    Iliustracijos

    Nuotolinis seminaras: „Nerimo įveikimas“

    Renginio data: 2022-04-12
    Laikas: 10:00-14:30
    Vieta: Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

    Seminaras

    Registracija baigta

    Publikavimo data: 2022-03-07
    Peržiūrų skaičius: 607

    Vis dažniau kalbama apie nerimą ir baimes, su kuriomis susiduria ne tik mokiniai, bet ir meno pedagogai savo praktiniame darbe. Nė vienas ugdymo procesas nėra taip glaudžiai susijęs su scena ir viešu pasirodymu publikai, kaip muzikavimas. Dainavimas, skambinimas fortepijonu ar grojimas kitais muzikos instrumentais neapsiriboja tik pamokine veikla, santykiu tarp ugdytojo ir ugdytinio. Meninio ugdymo metu yra neišvengiami pasirodymai viešumoje. Tai įvairūs koncertai, egzaminai, konkursai, kurių metu visi atlikėjai patiria tam tikrą būseną, kuri skiriasi nuo vyraujančios pamokų metu, nesant klausytojų ratui. Sceninis nerimas ir scenos baimė pasireiškia skirtingomis formomis, kurias jaučia absoliuti dauguma atlikėjų ir pedagogų, ypač prieš svarbų pasirodymą. Šie jausmai pasireiškia tiek fizinėmis (kūno), tiek psichologinėmis reakcijomis ar net socialinio elgesio pokyčiais, kuriuos suvaldyti neturint žinių tampa sudėtinga. Atlikėjai ir jų mokytojai pasirodymo metu gali nebesivaldyti ir tapti perdėtai jautrūs, nervingi, kamuojami nenatūralios įtampos, padidinto prakaitavimo ar virškinamojo trakto sutrikimų.

    Siekiant padėti mokiniams išmokti kontroliuoti ir valdyti scenos baimę ir nerimą, visų pirma tai mokėti turi pats mokytojas. Kviečiame pedagogus įgyti kompetencijų ir žinių, kaip susitvarkyti su nevaldomais emociniais ir fiziniais veiksniais. Tik išmokus ir įvaldžius kompleksines priemones galima padėti savo mokiniams geriau jaustis scenoje. Nerimui kontroliuoti ir baimei įveikti taikomi laiko patikrinti efektyvūs metodai ir pratimai, kurie turi būti parenkami atsižvelgiant į individualų atvejį.

    Seminaro metu dalyviai sužinos, kaip įveikti scenos baimę ir nerimą, mokysis valdyti fizines ir emocines reakcijas. Taip pat mokysimės atlikti autogeninę treniruotę, kvėpavimo ir relaksacijos pratimus, kuriuos pedagogai galės pritaikyti savo praktiniame darbe su moksleiviais ar studentais. Aptarsime efektyvias muzikos terapijos ir psichodramos priemones.

     

    Seminaro tikslas –  supažindinti su praktiniais ir efektyviais metodais bei pratimais, skirtais scenos baimei ir nerimui įveikti.

    Seminaras skirtas:

    • dalykų mokytojams;
    • mokyklų bendruomenės komandoms;
    • muzikos ir menų pedagogams, dirbantiems su ikimokyklinio, pradinio, vidurinio amžiaus moksleiviais ir (ar) studentais.

     

    DATA IR LAIKAS VIETA KAINA
    2022 m. balandžio 12 d. 10.00-14.30 val. Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“ 24 Eur

    Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

     

    Birutė Asevičiūtė – pedagogė, lektorė, tarptautinių konkursų laureatė, nuolatinė festivalių dalyvė. Muzikė yra koncertavusi tokiuose festivaliuose, kaip „Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, „Pavasario gaida“, „Mūsų miesteliai“, „Kai skamba gatvės“ (Rusija), M. K. Oginskio tarptautiniame festivalyje (Baltarusija-Lietuva) ir daugelyje kitų.  B. Asevičiūtė dalyvavo meistriškumo kursuose pas prof. Jack Weinrock (JAV), prof. Aleksandrą Juozapėnaitę-Eesmaa (Estija), prof. Ulrich Eisenlohr (Vokietija), prof. Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), prof. Helene Luyten (Belgija), prof. Michel Tranchant (Prancūzija), S. Malcev (Rusija) ir kt. Pianistė koncertuoja su tokiomis scenos žvaigždėmis, kaip Merūnas Vitulskis, Liudas Mikalauskas, Jovita Vaškevičiūtė, Ona Kolobovaitė ir kitais žinomais bei pripažintais dainininkais.

    Šiuo metu B. Asevičiūtė dirba LMTA Dainavimo katedroje vyr. koncertmeistere ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje vyr. mokytoja bei vyr. koncertmeistere. Taip pat skaito pranešimus ir veda seminarus Lietuvos pedagogams bei muzikams.

     

     

     

     

    Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

    Vyresnioji specialistė Deimantė Kavaliauskaitė
    El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
    Mob. tel. +370 626 47877

    Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.