×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Nuotolinė paskaita ir meistriškumo kursai „Kanelės. Istorija, koncertinės erdvės ir jų sklaida“

  Renginio data: 2021-05-19
  Laikas: 10:00-16:00
  Vieta: Nuotolinis mokymas per zoom.com

  Meistriškumo kursai

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2021-05-10
  Peržiūrų skaičius: 978

  Kviečiame į lektorės doc. Kristi Mühling nuotolinę paskaitą „Kanelės. Istorija, koncertinės erdvės ir jų sklaida“ bei meistriškumo kursus, kurie vyks 2021 m. gegužės 19 d., trečiadienį, nuo 10:00 iki 16:00 val. Nuotolinis susitikimas organizuojamas vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“. Renginio kaina 5 Eur. Registracija vyksta iki gegužės 18 d.

  Seminaro dalyviams išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

  Programa:

  10:00-12:00 val. – paskaita „Kanelės. Istorija, koncertinės erdvės ir jų sklaida“.

  13:00-16:00 val. meistriškumo kursai.

  Lietuvių liaudies muzikos ir liaudies instrumentų atgaivinimas XX a. pradžioje buvo aktyvi nacionalinės sąmonės žadinimo priemonė. Šiuo laikotarpiu prasidėjo nauja lietuvių liaudies muzikos instrumentų gyvavimo era. Ir kaimuose, ir miestuose buvo steigiami kanklininkų ir skudutininkų rateliai, renkamas, o vėliau kuriamas repertuaras, tobulinami muzikos instrumentai. Gausiame muzikos instrumentų pasaulyje kanklių specialybė vis dar laikoma jauna ir kaupianti patirtį sritis. Giminingų instrumentų atlikėjų bendradarbiavimas užsimezgė tik XX a. pab., tačiau tuo metu keistis savo idėjomis ir patirtimi dėl visuomeninės situacijos buvo sudėtinga. Šiandien vienas iš efektyviausių būdų kaupti profesines-muzikines žinias yra domėjimasis kaimyninių šalių muzikų veikla, kurių patirtis panaši į šio unikalaus instrumento valdytojų patirtį. Muzikantai turi visas galimybes tobulėti, bendradarbiauti bei rodyti aukštą meninį lygį, pasitelkiant profesionalus iš viso pasaulio.

  Kanelės – estų nacionalinis instrumentas, išsiskiriantis savo unikaliu tembru, techninėmis galimybėmis. Kanelių atlikėjai stebina savo profesionalumu ir meistriškumu, atlikdami įvairios stilistikos repertuarą bei tobulindamiesi pas užsienio specialybių pedagogus. Šioje paskaitoje bus pristatytas unikalus muzikos instrumentas – kanelės, su kuriuo bus galima susipažinti iš arčiau. Meistriškumo kursų metu docentė K. Mühling dirbs su LMTA Liaudies instrumentų katedros studentėmis, dalinsis savo profesinėmis muzikinėmis žiniomis. Studentės turės galimybę tobulintis, o pedagogai – semtis naujų žinių, įžvalgų, prisitaikyti kanklėms tinkamų profesionalų taikomų dėstymo metodikų.

  Tikslas – supažindinti su muzikos instrumentu kanelėmis, jų istorija bei specifika, ugdant profesionalaus atlikimo sampratą.

  Tikslinė grupė: dalykų mokytojai, mokyklų vadovai, pavaduotojai, studentai.

  Doc. Kristi Mühling

  Pedagogė, docentė, profesionali atlikėja, aukštosios mokyklos dėstytoja, sukaupusi nemažą pedagoginę darbo patirtį. Nuo 2002 metų lektorė dėsto Estijos muzikos ir teatro akademijoje, kur jau išleido 12 kanelių specialybės studentų. Taip pat aktyviai koncertuoja tiek Estijoje, tiek kitose pasaulio valstybėse. Kanelininkė bendrauja su įvairiais kompozitoriais, atlieka šiuolaikinę jų kūrybą, populiarina šį išskirtinį muzikos instrumentą neįprastomis priemonėmis, pavyzdžiui, kurdama netradicinių sudėčių ansamblius, dalyvaudama įvairaus pobūdžio kultūriniuose renginiuose. Dėstydama ypatingą dėmesį skiria garso valdymui, muzikos estetikai, vidinei atlikėjo kultūrai ir visapusiškam išsilavinimui.

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.