×

Turite klausimų?

  ×

  Šriftas:

  Fonas:

  Iliustracijos

  Suaugusiųjų vasaros akademija’22

  Renginio data: 2022-07-04
  Laikas: Derinama individualiai
  Vieta: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

  Neformalus švietimas

  Registracija baigta

  Publikavimo data: 2022-06-01
  Peržiūrų skaičius: 1590

  „Įkūnyti mintį“ – tokiu šūkiu pasitikdami vasarą kviečiame visus suaugusius į išskirtinę, septintus metus organizuojamą „Suaugusiųjų vasaros akademiją’22“. Po dviejų metų pertraukos kviečiame sugrįžti mokytis – išlaisvinti mintis muzikos garsais. Karantino suvaržymai, socialinių kontaktų ribojimai žmogaus psichologinei ir fizinei sveikatai padarė nepataisomos žalos, tačiau prigimtinis kiekvieno žmogaus poreikis realizuoti save dar labiau sustiprėjo. Šūkis „įkūnyti mintį“ simbolizuoja visų žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos, siekį išreikšti save. Visa tai gimsta nuo minties mūsų galvoje, o valios ir pastangų dėka tampa veiksmu, galinčiu pakeisti rytojų.

  Kviečiame įvairių specialybių bei pomėgių suaugusiuosius individualiai mokytis muzikos: pažinti natas, išmokti groti, kurti, dainuoti bei tobulinti jau turimus įgūdžius, siekiant muzikinio profesionalumo.

  Projekto trukmė: liepos-rugpjūčio mėn., pasirinktas akademinių valandų skaičius (žr. į. Individualių pamokų kainoraštis).

  „Suaugusiųjų vasaros akademijos’22“ projektas šiais metais siūlo mokytis šių dalykų:

  • groti akordeonu;
  • groti kanklėmis;
  • kurti muziką ir kompozicijas;
  • miuziklo, pop, jazz, klasikinio dainavimo;
  • groti fortepijonu (džiazo arba klasikinis stiliai);
  • groti violončele;
  • groti vargonais;
  • groti mušamaisiais instrumentais.

   

  Tai išskirtinė galimybė mokytis individualiai pas žinomus, nuolat tobulėjančius muzikos srities profesionalus, atlikėjus ir pedagogus, LMTA alumnus.

  Daugiau informacijos apie lektorius rasite apačioje.

   

  Individualių pamokų kainoraštis 8 akad. val. – 288 €

  10 akad. val. – 360 €

  15 akad. val. – 539 €

  Pastaba: papildomas pamokų skaičius ir kaina derinami individualiai.

   

  Dvejoji, kad ilgai lauktos atostogos yra sunkiai suderinamos su dalyvavimu šiame projekte? Kreipkis į mus, mes Tau siūlome lankstų pamokų grafiką, kurį su kiekvienu deriname individualiai.

  „Įkūnyk mintį“ ir vasarą praleisk su muzika!

  Suaugusiųjų vasaros akademijos’22 lektoriai:

  Justė Kazakevičiūtė / Jazz fortepijonas

   

  Esu Justė Kazakevičiūtė – džiazo ir populiariosios muzikos pianistė, pedagogė bei muzikos kūrėja. Esu įsitikinusi, jog grojimas fortepijonu, gebėjimas ar bandymas improvizuoti, skatina nepažintą kūrybiškumą. Atėję pas mane sužinosite, kaip mokytis improvizacijos meno, akompanuoti sau ar kitiems, paleisti savo baimes ir įsitikinimus. Galbūt jau turite išsikėlę savo tikslą ar atradę kūrinį, kurį labai norite išmokti? O gal tiesiog norite smagiai praleisti laiką ir kartu pamuzikuoti? Mano tikslas, kad pamoka atneštų šypseną tiek Jums, tiek man, tad lauksiu pradedančiųjų ir pažengusių.

  Pamokos gali vykti lietuvių ir anglų kalbomis.

  Indrė Naujikaitė / Klasikinis fortepijonas

   

  Esu Indrė Naujikaitė! Fortepijonu groju nuo penkerių. Fortepijono studijas baigiau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, besimokydama magistrantūroje, stažavausi Ferenco Liszto Weimaro muzikos akademijoje, Vokietijoje. Per nueitą muzikinį kelią teko pažinti ir atrasti daug nuostabios fortepijoninės muzikos, atlikti įvairaus žanro kūrinius, nuo fortepijoninių miniatiūrų, sonatų, koncertų iki operinės muzikos atlikimo, pritariant vokalui fortepijonu klasikinės muzikos koncertuose. Nors muziko kelias yra nelengvas, reikalaujantis daug ištvermės, disciplinos, talento ir noro tobulėti, tačiau sugebėjimas perteikti klausytojams muzikines mintis, noras pažinti garso išgavimo subtilybes bei dalintis emocijomis, kiekvienam žmogui gali suteikti daug džiaugsmo ir įsimintinų akimirkų.

  Šiame kurse kviečiu mokytis visus besidominčius fortepijono muzikos atlikimu, puikiai grojančius bei norinčius pradėti groti. Paskaitose, priklausomai nuo Jūsų turimos muzikinės patirties, žengsime pirmuosius pianistinius žingsnius, atrasime įvairių garso išgavimo subtilybių, susipažinsime su klasikinės muzikos kūrinių įvairove ir jų atlikimo niuansais. Taip pat tobulinsime fortepijoninės technikos įgūdžius, siekiant perteikti kūrinių nuotaikas ir muzikinius charakterius. Jus lydės jaunosios kartos pianistė, tarptautinių konkursų laureatė, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ir koncertmeisterė, LMTA pedagogė Indrė Naujikaitė. Iki malonių susitikimų!

  Eglė Maciukevičiūtė / Vargonai

   

  Kviečiu susipažinti su vienu ypatingiausių muzikos instrumentų – vargonaisŠiame kurse atsivers galimybė ne tik prisiliesti prie karaliumi tituluojamo instrumento, tačiau ir sužinoti įvairias jo savybes bei su tuo susijusias įdomybes. Viena jų – vargonais grojama net tik rankomis, bet ir kojomis! Tad jei nori išmokti groti ir kojomis, ir rankomis, ar tik vienu iš jų, kviečiu prisijungti prie vargonininkų  komandos. Su vargonų muzikos atlikimu ir instrumento pažinimu padės magistro laipsnį ką tik įgijusi vargonininkė Eglė Maciukevičiūtė, kuri ne tik gilinasi į vargonų muzikos atlikimo savybes, bet dirba ir pedagoginį darbą. Individualių užsiėmimų metu bus galima sužinoti kaip veikia vargonai, kuo jie skiriasi nuo fortepijono, kaip reikia teisingai griežti vargonais ir kaip parinkti gražiausias jų spalvas – visai kaip kuriant savo mėgstamiausio patiekalo receptą! Vargonai – nepaprastas ir retas instrumentas, tad šis kursas suteikia išskirtinę galimybę pasidžiaugti bei pasimėgauti šiuo ypatingu instrumentu paties atliekama muzika.

  Jonas Stonkus / Akordeonas

   

  Sveiki, esu Jonas Stonkus! Savo amato mokiausi ir akordeono atlikimo magistro studijas baigiau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Už savo pasiekimus garsinant Lietuvos vardą užsienyje buvau apdovanotas prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu, taip pat ne kartą tapau tarptautinių konkursų Europoje laureatu ir diplomantu. Šiame kurse kviečiu susipažinti su akordeono instrumentu, mokysimės kaip tinkamai pasirinkti instrumentą bei jį pritaikyti sau, kad grojimas būtų patogus ir malonus. Be abejonės, atskleisiu Jums ir išmokysiu gausybės mygtukų esančių instrumento kairėje pusėje paslapčių ir, žinoma, grosime. Iš arčiau susipažinti ir praktinių akordeono grojimo žinių įgyti kviečiu visus norinčius!

  Beata Juchnevič / Muzikos kūryba ir kompozicija

   

  Muzikos kūrybos ir kompozicijos kursas skirtas visiems, ką žavi muzikos kūryba bei tiems, kas norėtų save išbandyti kompozitoriaus kailyje. Nesvarbu, ar esi pažengęs kūrėjas, jau spėjęs užrašyti mintyse knibždančias muzikines idėjas, ar esi pradedantysis, kuris dar tik svajoja sukurti muzikos kūrinį ar dainą, nebijok nerti į iššūkius ir atrasti muzikos kūrybos džiaugsmą!

  Šio kurso metu muzikos kūrybos keliais tave lydės jaunosios kartos kompozitorė Beata Juchnevič. Beata yra plataus akiračio kūrėja, aktyviai besireiškianti akademinės muzikos scenoje, vadovaujanti šiuolaikinės muzikos ansambliui bei leidžianti savo kūrybos dainas. Pamokos bus pritaikytos pagal kiekvieno mokinio individualius poreikius – galbūt nori sukurti rimtą kompoziciją akustiniams instrumentams, o galbūt rašai dainas, bet nežinai, kaip jas išpildyti? Kartu su mokytoja turėsite galimybę tai įgyvendinti, išlaisvinant savo vidinį kūrėją.

  Užsiėmimų metu mokysimės nuo ko pradėti rašyti muzikos kūrinį, ką daryti, kai norisi kurti, tačiau idėjos neatsiranda. Taip pat bus gilinamasi į muzikos notacijos aspektus, muzikos komponavimo technikas ir jų taikymą, išplėstines instrumentų technikas ir kaip jas integruoti į kūrybą, aplinkos garsų įrašų integraciją muzikoje. Kartu analizuosime muzikos kūrinius, mokydamiesi „skolintis“ iš kitų kūrybos.

  Povilas Lukaševičius / Violončelė

   

  Grojimas violončele – galingas ir efektyvus būdas pažinti, išreikšti ir netgi atrasti save. Povilas violončele groja jau 13 metų. Šiuo metu mokytojas groja šiuolaikinės muzikos ansamblyje „Fluorescence“, su kuriuo išleido debiutinį albumą „Dream“. Aktyvi muzikinė veikla bei instrumento įvaldymas, violončelę vis dar išlaiko paslaptingą. Kaip pats Povilas sako: „kompozitoriai ir atlikėjai sugeba instrumentą atrasti iš naujo – ieško naujų garso išgavimo būdų, įvairių grojimo technikų, kurios nuolat skatina tobulėti.“ Per visus grojimo metus mane lydėjo meilė muzikai. Šio kurso metu kviečiu Jus įsimylėti muziką bei violončelę: susipažinsime su violončelės instrumentu, mokysimės patogiai ir taisyklingai laikyti instrumentą, apžvelgsime pagrindines atlikimo technikas bei praktiškai mokysimės groti. Pamokų metu Jums reikės šiek tiek užsispyrimo, kantrybės ir mėgautis mokymosi procesu.

  Evaldas Petkus / Violončelė

   

  Į muzikos kelionę su violončele Jus lydės muzikas, pedagogas Evaldas Petkus. Savo pažintį su violončele jis pradėjo Kuršėnuose, sulaukęs septynerių. Vėliau mokslai sekė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, o magistro laipsnį apgynė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Violončelininkas aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose ir festivaliuose bei kartu yra styginių kvarteto ,,Festivo“ narys. Kaip solistas, Evaldas yra grojęs su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, už muzikinius nuopelnus apdovanotas Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu. Nuo 2019 metų kartu su bendraminčiais susibūrė į violončelių ansamblį „Cello Club“, su kuriuo sėkmingai koncertuoja Lietuvos scenose. Kviečiame pradedančiuosius ir pažengusius mokinius mokytis groti violončele!

  Gabija Tatlauskaitė / Kanklės

   

  Kanklės – daugybės stereotipų apipintas muzikos instrumentas, vis dar besiskinantis kelią į pripažinimą. Vieną paneigti sunku – unikalus ir moderniai galintis skambėti instrumentas šiandien sulaukia vis daugiau žmonių susidomėjimo. Prisiliesti ir išmokti skambinti kanklėmis Tave kviečia Gabija! Kanklininkė save pristato kaip komunikabilią, darbščią, atsakingą bei entuziastingai nusiteikusią naujiems iššūkiams mokytoją. Nuolat ieškanti plotmės savirealizacijai, kur galėtų dalintis muzika bei žiniomis, Gabija kviečia mokytis groti kanklėmis. Sukaupta pedagoginė patirtis dalyviams padės lengviau ir greičiau susipažinti su kanklėmis, kankliavimo ypatybėmis bei subtilybėmis. Šiame kurse mokysimės įvairių kankliavimo būdų, sieksime kanklėmis groti kuo įvairesnės stilistikos ar mėgstamo žanro kūrinių. Mokytis šiame kurse kviečiame visus, norinčius prisiliesti prie tautos paveldo, patirti magiškas kankliavimo subtilybes grojant kanklėmis.

  Jolanta Grinevič-Tankeliun / Pop, jazz dainavimas/ Elektroninės muzikos kūrimas

   

  Esu Jolanta Grinevič-Tankeliun – vokalistė, kompozitorė ir pedagogė. Esu įsimylėjusi muziką, todėl aktyviai dalyvauju įvairiuose renginiuose, festivaliuose, dainuoju teatre, kuriu muziką ir dirbu pedagoginį darbą. Kviečiu Tave mokytis dainuoti su manimi! Mano dainavimo pamokose galėsi mokytis džiazo ir (arba) pop dainavimo. Susipažinsime su improvizacijos subtilybėmis, mokysimės įvairių technikų, kurios leis balsui skambėti laisvai, lengvai ir be įtampos. Norinčius pasinerti į muzikos kūrybos pasaulį, kviečiu mokytis kompozicijos dalyko pagrindų – elektroninės muzikos kūrimas, naudojant „Ableton Live“ programą.

  Nuolatinis tobulėjimas, įdomūs ir širdingi žmonės, laimingi mokiniai, šeima – tai, kas mane motyvuoja ir džiugina kiekvieną dieną. Nekantrauju susipažinti su Tavimi ir kartu dalintis muzikos džiaugsmu.

  Justina Kaminskaitė / Miuziklo dainavimas

   

  „Miuziklo personažas uždainuoja tada, kai iš jaudulio nebegali kalbėti“. Šis posakis atskleidžia daugialypio miuziklo žanro keliamus reikalavimus: dainininkas-aktorius turi dainuoti taip, lyg kalbėtų ir vaidinti taip, lyg gyventų. Tokius miuziklo dainavimo principus galima veiksmingai taikyti ne tik muzikinio teatro repertuare, bet ir dirbant su įvairaus pobūdžio vokaline muzika, net savos kūrybos dainomis.

  Šios miuziklo dainavimo pamokos tinka įvairaus lygio dalyviams: nuo patyrusių atlikėjų, norinčių išplėsti savo draminės raiškos galimybes, iki niekada nedainavusių ir net abejojančių, ar gali dainuoti. Atliepdami mokinio lūkesčius ir galimybes, lygiomis dalimis dirbsime su dainų tekstais ir vokalo technika: tyrinėsime, kaip emocijos veikia kvėpavimą, o mintis – balso spalvą. Daug dėmesio skirsime balso lavinimo pratimams, siekiant saugiai ir tikslingai naudoti balso aparatą dar ilgus metus. Su daugiau patirties turinčiais dainininkais, kurie gerai pažįsta savo balsą, ieškosime įvairesnių atlikimo spalvų, gilinsimės į tarties bei buvimo scenoje niuansus.

  Pamokos gali vykti lietuvių ir anglų kalbomis.

  Kristina Petrauskas / Klasikinis dainavimas

   

  Sveiki, esu sopranas Kristina Petrauskas! Gimiau Jungtinėse Amerikos valstijose, Detroite. Studijavau dainavimo specialybę Rytų Mičigano universitete. Vėliau tęsiau studijas Lietuvoje. 2017 metais baigiau Operinio dainavimo magistro specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Astos Krikščiūnaitės dainavimo klasėje). Tais pačiais metais debiutavau G. Pučinio operoje „Suor Angelica“ pagrindiniame Sesers Andželikos vaidmenyje LMTA operos studijos pastatyme. Dažnai atlieku ir kamerinę muziką. 2018 m. surengiau koncertinį turą Amerikoje ir Kanadoje kartu su prof. Asta Krikščiūnaite ir doc. Audrone Kisieliūte. Esu dainavusi su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos liaudies instrumentų orkestru, Čiurlionio kvartetu bei Lietuvos valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“. Bendradarbiauju su lietuvių dirigentais Martynu Staškumi, Vytautu Lukočiumi, Dainiumi Pavilioniu. Dirbau su tokiais garsiais režisieriais ir dainininkais kaip Lars Franke, Karina Novikova, Nerijus Petrokas, Violeta Urmana, Tamara Novicenko, Michele Crider ir kt.

  Pamokos gali vykti lietuvių ir anglų kalbomis.

   

  Salomėja Bečelytė / Klasikinis ir ansamblinis dainavimas

   

  Sveiki, esu Salomėja! Šiuo metu aktyviai dalyvauju ne vienoje muzikinėje veikloje. Esu choro dainininkė, chormeisterė-koncertmeisterė bei muzikos teorijos ir choro pedagogė. Mano draugystė su dainavimu prasidėjo dar ankstyvoje vaikystėje, kuomet sulaukusią vos 4 metų tėvai nuvedė į chorinio dainavimo mokyklą. Pirmoje klasėje įstojau į Vilniaus dešimtmetę Balio Dvariono muzikos mokyklą (fortepijono specialybę). Po kelerių metų muzikos mokslus tęsiau Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, kur pasirinkau choro dirigavimo specialybę. Besimokant menų mokykloje teko dalyvauti ne viename dainavimo ir dirigavimo konkurse, taip pat dainuoti LNOB teatro projektuose. Po Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baigimo (choro dirigavimo specialybė, R. Gražinio kl.), choro dirigavimo meną tobulinau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur baigiau choro dirigavimo bakalauro (prof. Dainiaus Puišio kl.) ir magistro studijas (prof. Č. Radžiūno kl.). Studijų metais visapusiškai įsitraukiau į muzikinį gyvenimą Lietuvoje bei užsienyje ir pradėjau koncertuoti su įvairiais kolektyvais: LMTA mišriu choru, „Aidija“, „Brevis“. 2018 metais pradėjau dirbti VILNIUS TECH akademiniame chore „Gabija“. Nuo 2020 metų dirbu Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos teorijos metodinės grupės bei jaunių ir jaunučių chorų mokytoja.

  Žmogaus balsas – pats unikaliausias instrumentas, todėl kviečiu prisijungti prie LMTA KKC vasaros akademijos klasikinio ir ansamblinio dainavimo kurso tyrinėti bei tobulinti šio instrumento tembro spalvas bei galimybes. Savo pamokose lauksiu visų, norinčių išmokti klasikinio ar ansamblinio dainavimo, taip pat tų, kurie nori praturtinti jau turimus įgūdžius, smagiai ir naudingai praleidžiant laiką!

  Dominykas Snarskis / Mušamieji instrumentai

   

  Būgnininkas, grojantis džiazo, improvizacinę ir akademinę muziką. Atlikėjas džiazo bakalauro laipsnį įgijo Karališkojoje Škotijos konservatorijoje. Lektorius pasirodo su tokiomis grupėmis kaip „Brave Noises“, „Quark Effect“ ir „Artisans“, taip pat dalyvauja pagrindiniuose Lietuvos džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Dominykas kartu su koncertiniu turu aplankė Baltijos šalis, Lenkiją, Daniją, Vokietiją bei Jungtinę Karalystę. Škotijos muzikos scenoje yra dalyvavęs kaip orkestro „Nevis Ensemble“ bei bigbendų „Tommy Smith Youth Jazz Orchestra“ ir „TSYJO All-Star“ narys. Siekdamas profesinio tobulėjimo bendradarbiavo su garsiais kompozitoriais: Fergus Hall („The Shores“), Rufus Elliot („Hellands Healands“) ir Alex Paxton („Corn-crack Dreams“).

  Pamokose galėsite susipažinti ir pagilinti žinias šiuose dalykuose:

  • būgnininko pagrindai;
  • natų skaitymas;
  • rudimentai ir jų pritaikymas;
  • grojimas nelyginiais metrais;
  • poli-ritminė kalba;
  • rankų technika;
  • kojų technika;
  • rankų ir kojų koordinacija.

  Mokytis kviečiami tiek pradedantys, tiek patyrę žmonės, norintys dirbti su pažangesnėmis koncepcijomis.

  Pamokos gali vykti lietuvių ir anglų kalbomis.

  Jeigu Jūsų norimo užsiėmimo nėra sąraše, kreipkitės  į mus el. p. kkcrenginiai@lmta.lt nurodykite norimą užsiėmimą ir mes pasistengsime surasti mokytoją, galintį padėti Jums išmokti groti Jūsų svajonių instrumentu ar užsiimti norima veikla.


  LMTA KARJEROS IR KOMPETENCIJŲ CENTRAS

  El. p. kkcrenginiai@lmta.lt

  Kontaktai pasiteiravimui:

  Deimantė Kavaliauskaitė
  Mob. tel. +370 626 47877

  Austėja Garbinčiūtė
  Mob. tel.+370 686 72012

  Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.