Publikavimo data: 2019-01-02

LMTA Karjeros ir kompetencijų centro vyresniosios specialistės Ilona Sakalauskienė ir Jurgita Subačiūtė gruodžio mėnesį stažavosi Kroatijoje ir Prancūzijoje. Pasibaigus šventiniam šurmuliui, kviečiame susipažinti  su stažuotėse patirtais įspūdžiais.


20181212_164642LMTA Karjeros ir kompetencijų centro vyresniosios specialistės Ilona Sakalauskienė ir Jurgita Subačiūtė gruodžio mėnesį stažavosi Kroatijoje ir Prancūzijoje. Pasibaigus šventiniam šurmuliui, kviečiame susipažinti  su stažuotėse patirtais įspūdžiais.

Ilona lankėsi Pulos (Kroatija) muzikos akademijos Muzikos pedagogikos katedroje. Ten ji buvo supažindinta su universiteto struktūra, tarptautinių santykių skyriaus, edukologijos fakulteto, studentų atstovybės bei muzikos pedagogikos katedros veikla,  vadovais. Kadangi Ilona Centre atsakinga už pedagogų kvalifikacijos tobulinimo renginių organizavimą, stažuotės metu ji pasidalino aktualia informacija orientuota į aukštojo mokslo dėstytojų ir pagrindinio lavinimo mokyklų mokytojų bendradarbiavimą, muzikos pedagogų ruošimą bei jų kvalifikacijos kėlimą. Muzikos pedagogikos katedra labai susidomėjo muzikos terapijos studijomis ir LMTA Muzikos inovacijų studijų centru. Pulos muzikos akademijos darbuotojai vylėsi turėsią galimybę 2019-aisiais metais atvykti į LMTA.

 

 

su studentaisJurgita Centre rūpinasi LMTA studentų praktikos veikla (kursai, konkursai, kiti renginiai), todėl ir stažuotės metu didžiąją laiko dalį praleido su dramos meną studijuojančiais studentais. Jurgita stažuotę atliko Nacionalinėje aukštojoje dramos meno konservatorijoje, Paryžiuje (CNSAD, pranc. Conservatoire National supérieur d‘art dramatique).

Prancūzų kalba kalbinusi studentus ir dėstytojus Jurgita sužinojo, jog įstoti į prestižinę dramos meno konservatoriją – labai sudėtinga. Į vieną vietą kasmet kandidatuoja net 1500 studentų ne tik iš Prancūzijos, bet ir iš aplinkinių Europos šalių. Scenos kūrinių – dramos laboratorijos kursą dėstančios prancūzų aktorės Marie-Louise Bischofberger, kurią Jurgitai pavyko pakalbinti nuomone, dramos studentai įstodami į konservatoriją atsineša turimus talentus, tačiau jau po pusmečio jie patobulėja neatpažįstamai. Kalbinant CNSAD studentus jų tolimesnių perspektyvų klausimu, teigė jog po studijų, pirmiausia, svajoja dirbti didžiausiame Prancūzijos teatre  La Comedie Francais (konkursai užimti darbo vieną skelbiami kasmet) arba laikinai padirbėti svetur. Po studijų susirasti darbą išties nelengva, tačiau atsižvelgiant į tai jog Nacionalinė dramos konservatorija prestižinė mokykla – diplomuoti alumnai laukiami ir didžiosiose scenose.

Patirtys Paryžiuje ir Kroatijoje praturtino profesines žinias, leido užmegzti tarptautinius kontaktus, suteikė naujų idėjų tolimesniems darbams LMTA.

 

 

LMTA KKC informacija

 

 

 

 

 

 

Parašykite mums