Publikavimo data: 2017-10-16

Line i anketa SIBELIUS

LMTA kviečia į kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Natų rinkimo programos SIBELIUS teorija ir praktika“, kurį ves kompozitorius doc. dr. Mārtiņš Viļums.

REGISTRACIJA

(iki lapkričio 22 d.)

Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro PAŽYMĖJIMAI (akreditavimo pažymėjimas Nr. KT3-2).

Natų rinkimo programos SIBELIUS teorija ir praktika
Data: 2017 m. lapkričio 24 d. ir gruodžio 1 d. Laikas: 14.30 val.–19.00 val.
Vieta: Lietuvos muzikos ir teatro akademija,

I (Centriniai) rūmai (Gedimino pr. 42, Vilnius), Muzikos inovacijų studijų centras.

Kaina: Visas seminaras (18 akad. val.) 51 Eur;

I dalis seminaro (6 akad. val.) 25,50  Eur.

 

Išplėstinės kvalifikacijos tobulinimo kurso programos struktūra:
I dalis – 2017 m. lapkričio 24 d. (6 akad. val.).
II dalis – namų užduotis (atliekama savarankiškai) (6 akad. val.).
III dalis – 2017 m. gruodžio 1 d. praktinis seminaras, namų užduoties analizė (6 akad. val.).

 

Apie seminarą
Šiandieniniam mokiniui autoritetu dažnai būna tas pedagogas, kuris gerai įvaldęs kompiuterinę techniką. Tad kviečiame visus muzikos pedagogus pasinaudoti šiuo, kompiuterinio raštingumo seminaru ir atvykti lapkričio 24 ir gruodžio 1 d. į įvadinį kursą darbui su notografijos programa Sibelius (7–8 versijomis).

Seminarų ciklas skirtas teorinėms ir praktinėms kompiuterinės programos Sibelius studijoms ir šios programos pritaikymui muzikos pamokose. Šiandien kompiuterinės technologijos gali itin palengvinti ir praturtinti muzikos mokytojo darbą, todėl labai svarbu, kad mokytojas gebėtų jomis naudotis. Programa Sibelius, šiuo metu ypač paplitusi ir plačiai naudojama daugelio šalių mokymo įstaigose bei leidyklose, turėtų būti labai naudinga ir muzikos mokytojams, muzikos grupių vadovams, muzikantams, studentams ir kt. Kurse išdėstomi programos Sibelius pagrindai, kurie leis studijuojantiesiems įvaldyti šią programą ir pritaikyti savo darbe. Kompiuterinių technologijų studijavimas padės mokytojams tobulinti savo kvalifikaciją, o jų pritaikymas darbe suteiks daug praktinės naudos ir pakels šį darbą į naują lygmenį.

 

Seminaro dalyviai:

 • įsisavins teorinį programos Sibelius naudojimo galimybių spektrą bei įmanomus taikymo praktikoje būdus;
 • supras seminare pateiktos medžiagos panaudojimo strategijas;
 • mokės naudotis kompiuterinės technikos resursais muzikos pamokose bei paskaitose;
 • gebės pats kurti įvairias mokymo priemones, pasitelkiant naujausias technologijas;

 

Labai greitai kintančios kompiuterinės technologijos skatina neapsiriboti vien įgytomis žiniomis, bet nuolat kelti pedagogo kvalifikaciją.

Seminaro metu bus galimybė naudotis stacionariais kompiuteriais su Sibelius 7 ir 8 versijomis, tačiau dalyviai galės naudotis ir savo nešiojamame kompiuteryje instaliuota Sibelius programa.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………

PROGRAMOS TURINYS

LAPKRIČIO 24 D. PIRMOJI SESIJA – 6 akad. val.

Sibelius programos įsisavinimas.

Programa Sibelius yra viena populiariausių ir labiausiai perkamų kompiuterinių notografinių muzikos programų pasaulyje. Ji pasižymi didelių galimybių spektru, o taip pat ir nesudėtinga bei intuityviai lengvai suprantama sąsajos kalba.

Programos Sibelius įsisavinimas turėtų didelės ir teigiamos naudos muziko profesijoje:

 • leistų tobulinti savo žinias bei įgūdžius darbe su muzikos rašymo programa ir neapsiriboti vien praeityje įgytomis žiniomis, bet skatintų nuolat ir toliau mokytis, nes labai greitai bekintančios kompiuterinės technologijos tiesiog verčia tai daryti;
 • padėtų ugdyti gebėjimus naudotis kompiuterinės technikos resursais atliekant įvairias muzikos rašymo ir taikymo užduotis;
 • pakeltų profesinius įgūdžius, padėtu geriau pritaikyti įgytas žinias pedagoginei veiklai;
 • leistų pačiam kurti įvairias mokymosi /mokymo priemones, taikyti įsisavintus įgūdžius vykdant savo profesinę (atlikėjo ir pedagogo) veiklą, pasiremiant naujausiomis technologijomis.

Gebėjimai naudotis programa Sibelius leistų  šią programą taikyti savo poreikiams:

 • muzikinio teksto įvedimui į kompiuterį, jo klausymui ir spausdinimui;
 • elementarios muzikos teorijos ir muzikinio rašto įsisavinimui;
 • solfedžio mokymuisi;
 • muzikinių diktantų rašymui;
 • muzikos kūrinių ar jų fragmentų klausymui;
 • muzikos instrumentų ir tembrų pažinimui;
 • muzikos įrašų darymui;
 • kompiuterio kaip akompanuojančio instrumento panaudojimui;
 • partitūrų bei partijų ruošimui.

 

Sibelius programos praktiniai užsiėmimai.

Seminaro metu dalyviai sieks atkurti paruoštą pavyzdį naudojant Sibelius programą. Bus suteikiama visa reikiama informacija ir naudingi patarimai praktiniam darbui su programa, vietoje sprendžiami kilę klausimai, bei neaiškumai.

Pirmosios sesijos pabaigoje bus pateikiamos užduotys savarankiškam darbui ir suteikiama papildoma informacija, padedanti šias užduotis atlikti.

 

SAVARANKIŠKO DARBO PARENGIMAS  – 6 akad. val.

Parengti užduotį mokiniams bei pasirinktą kūrinio fragmentą pasinaudojant Sibelius programą.

 

GRUODŽIO 1 D. ANTROJI SESIJA – 6 akad. val.

 • Seminaro dalyvių parengtų savarankiškų užduočių pristatymas.
 • Pastabos ir konsultacija. Muzikos pavyzdžio sukūrimas pasitelkiant įvairesnį notografijos priemonių arsenalą.
 • Baigiamoji diskusija.

…………………………………………………………………………………………………………………………………

Svarbi informacija apie apmokėjimą

 • Klausytojams, kuriems už mokymus (seminarus, kursus ir kt. kvalifikacijos tobulinimo(si) renginius) apmokės įstaiga (darbovietė) pavedimu, į renginį būtina atsinešti garantinį raštą, su įstaigos vadovo parašu, kad mokestis bus sumokėtas iki tam tikros datos. Rašte nurodyti, ar dalyvausite visame seminare (lapkričio 24 d. ir gruodžio 1 d.), ar tik I-oje dalyje (lapkričio 24 d.).
 • Klausytojų, kurie už mokymus (seminarus, kursus ir kt. kvalifikacijos tobulinimo(si) renginius) moka savo lėšomis, kvitą už atliktą apmokėjimą prašome pristatyti atvykus į mokymus.
 • Jei nedalyvaujate renginiuose dėl asmeninių priežasčių – pinigai nebus grąžinami.
 • Sąskaitos faktūros bus išrašomos pasibaigus seminarui ir išsiunčiamos el. paštu.
 • Išankstinį apmokėjimą galima daryti tik po to, kai el. paštu gausite informaciją apie apmokėjimą. Informacija apie apmokėjimą nuo lapkričio 22 d. dienos bus išsiųsta kiekvienam užsiregistravusiam dalyviui registracijos metu nurodytu el. paštu.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

 0001305_image_profile_Martins_Vilums4 Kompozitorius ir muzikologas Mārtiņš Viļums gimė Rygoje. Ten mokėsi akordeono Jāņio Mediņo vidurinėje muzikos mokykloje (1991–1996) ir paraleliai Latvijos muzikos akademijoje paruošiamajame kurse studijavo kompoziciją pas Pēterį Plakidį. 1997 m. atvykęs į Lietuvą LMTA vienerius metus mokėsi akordeono klasėje, nuo 1998 m. perėjo į kompozicijos klasę pas Julių Juzeliūną (1998–2000), vėliau kompozicijos mokėsi pas Rimantą Janeliauską (2000-2006). Studijuodamas kompoziciją LMTA baigė bakalauro, magistro bei aspirantūros studijas. 2011 m. LMTA įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį muzikologijos srityje (darbo vadovė prof. hab. dr. Gražina Daunoravičienė). Disertacijos tema – Kompoziciniai muzikinio erdvėlaikio artikuliacijos principai (skambesio suerdvinimo aspektai XX a. II pusės – XXI a. pradžios muzikoje). Nuo 2012 m. LMTA lektorius.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

BENDRAUKIME
LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Vyresnioji specialistė Ilona Sakalauskienė
Mob. +370 686 72012
Tel. 8 5 26 111 42;
kkcrenginiai@lmta.lt
www.kkc.lmta.lt

 

Parašykite mums