Publikavimo data: 2019-12-02

Data: 2019-12-02 - 2019-12-05
Laikas: 15:00


2019 m. gruodžio 2 – 5 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks tarptautinis projektas „OPERA + LIED“, kuriame dalyvaus LMTA Koncertmeisterio, bei  Dainavimo katedrų ir J. Sibelijaus muzikos akademijos (Suomija) Operos katedros pedagogai ir studentai.

 

Tai jau antrasis projektas, tęsiantis gražią LMTA Koncertmeisterio katedros ir J. Sibelijaus muzikos akademijos Operos katedros, rengiančios ir operos koncertmeisterius – coucherius, bendradabiavimo tradiciją.

 

Pirmasis projektas įvyko  2018 m. Helsinkyje, kuriame dalyvavo SIBA studijuojantys 6 dainininkai ir 6 LMTA pianistai – koncertmeisteriai bei 4 abiejų mokyklų pedagogai.

 

Šiais metais į projektą įsijungė ir LMTA dainavimo katedros studentai bei J. Sibelijaus akademijos coucheriai.

Projekte dalyvaus 10 Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir J. Sibelijaus muzikos akademijos studentų – 5 dainininkai ir 5 pianistai-koncertmeisteriai bei  6 profesoriai, po 3 pedagogus iš kiekvienos mokyklos.

 

Projekto metu vyks interpretacijos meistriškumo kursai bei kūrybinės dirbtuvės, kurias ves J. Sibelijaus muzikos akademijos profesoriai Kristian ATTILA, Markus LEHTINEN, Tuula-Marja TUOMELA-NYMAN ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai  Irena USS-ARMONIENĖ, Nijolė RALYTĖ ir Audronė KISIELIŪTĖ.

Kursai vyks vienu  metu keliose erdvėse: gruodžio 2 d. 15.00-17.00 val. ir gruodžio

 3 d. 11.00 -13.00 val. J. Karoso salėje, 1206-je, 1127-je ir 1218 auditorijose.

Pedagogai  dalinsis savo pedagogine ir kūrybine patirtimi kūrybinėse dirbtuvėse gruodžio 2 d. 18.00 val. ir gruodžio 3 d. 15.00 val. J. Karoso salėje.  

 

Projektą vainikuos Baigiamasis projekto dalyvių koncertas J. Karoso salėje gruodžio 4 d. 18.00 val.. Jame dalyvaus projekto metu suformuoti 5 tarptautiniai duetai:

 

Minna-Leena Lahti (sopranas, SIBA)

Saulė Augustina  Žostautaitė (fortepijonas, LMTA)

 

Isabella Shaw (mecosopranas, SIBA)

Julijan Germanovič (fortepijonas, LMTA)

 

Rachel McIntosh (mecosopranas, SIBA)

Jolanta Klenovska (fortepijonas, LMTA)

 

Kamilė Balabonaitė  (sopranas, LMTA)

Elias Miettinen (fortepijonas, SIBA)

 

Simonas Strazdas (bosas– baritonas, LMTA)

Yixing Zhang (fortepijonas, SIBA)

 

Programoje skambės suomių, vokiečių, rusų, italų  ir kt. kompozitorių kūriniai.

 

Maloniai kviečiame!

Parašykite mums