×

Turite klausimų?

    ×

    Šriftas:

    Fonas:

    Iliustracijos

    Kontaktinis – nuotolinis prof. Vytauto Miškinio seminaras „Latentinės, aštriosios balso mutacijos raida, postmutacinis balso stabilizacijos laikotarpis. Lyginamoji analizė“

    Renginio data: 2021-10-06
    Laikas: 11:00-15:30
    Vieta: LMTA Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius); nuotolinis mokymas per zoom.com

    Seminaras

    Registracija baigta

    Publikavimo data: 2021-09-13
    Peržiūrų skaičius: 875

    Maloniai kviečiame į vienintelį šiais metais organizuojamą LMTA profesoriaus Vytauto Miškinio seminarą „Latentinės, aštriosios balso mutacijos raida, postmutacinis balso stabilizacijos laikotarpis. Lyginamoji analizė“, kuris vyks 2021 m. spalio 6 d., (trečiadienį), 11.00 – 15.30 val. Registracija vyksta iki spalio 4 d.

    Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

     

    Svarbu dalyvavimas kontaktiniu būdu galimas turint:

    • Galiojantį galimybių pasą;
    • Galiojantį ES skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą;
    • Neigiamą antigenų testą (atliekamą ne rečiau kaip kas 10 d. ir ne dažniau kaip kas 7 d. nuo paskutinio tyrimo atlikimo);
    • Iš e-sveikatos atsisiųstą išrašą, kurią įkėlė medicinos įstaiga, kad asmuo negali skiepytis;
    • Neigiamą PGR testą, kuris išduodamas gavusiems 1 vakcinos dozę (atliekamą ne rečiau kaip kas 10 d. ir ne dažniau kaip kas 7 d. nuo paskutinio tyrimo atlikimo).

    Neturintys galimybės dalyvauti kontaktiniu būdu, seminare galės dalyvauti nuotoliniu būdu.

    Seminaras vyks laikantis galiojančių LR Vyriausybės reikalavimų renginių organizavimui uždarose patalpose.

     

    Šiandien labai aktualus ir populiarus paauglių vokalinis ugdymas, o skambus jaunuolio balsas yra muzikos pedagogo darbo tikslas. Pastaruoju metu skiriamas didžiulis dėmesys darbo su vaikų balsais specifikai ir tikslingų metodų naudojimo analizei. Tačiau, vis dar išlieka opus ir neaiškus laikotarpis – balso mutacija, kuri ypač aktuali jaunių choruose. Balsas – antrinis lytinės brandos požymis, atspindintis fiziologinius pokyčius – tapo naujos problemos priežastimi: ankstyvesnė branda skatina koreguoti vokalinį darbą.

    Su seminaro dalyviais bus diskutuojama, ar anksti subrendęs jaunuolis gali pradėti ir ankstyvesnį dainavimą vyrišku balsu, ar šis procesas tik prailgina vyriško balso stabilizacijos procesą? Kokios naujos aplinkybės diktuoja naujų vokalinio darbo metodų paiešką? Pedagogams labai svarbu analizuoti, suprasti ir taikyti tikslius balso formavimo, kvėpavimo metodus, pagal galimybę, kiekvienam paaugliui individualiai. Seminaro dalyviai turės išskirtinę galimybę susipažinti su prof. Vytauto Miškinio asmeniniuose užrašuose fiksuotomis pastabomis, komentarais, išvadomis.

     

    Kaina: 42.00 Eur (6 akad. val.)

    Tikslinė grupė: muzikos pedagogai, chorvedžiai, dalykų mokytojai, dirbantys su mutuojančiais balsais.

    Programos tikslas – padėti pedagogams, dirbantiems su mutuojančiais paauglių balsais, rasti teisingą vokalinio darbo metodiką, išmokti prognozuoti vyriško balso rūšį, vokalinį diapazoną, taikomą konkrečiam balsui bei individualiai taikomus vokalinius įsidainavimo pratimus.

    Seminaro uždaviniai:

    1. Supažindinti pedagogus su priešmutantų, mutuojančiųjų bei susiformavusį vyrišką balsą turinčių jaunuolių vaizdo ir audio įrašais.

    2. Išanalizuoti vokalinį diapazoną, leistiną naudoti skirtinguose amžiaus tarpsniuose.

    3. Pateikti rekomendacijas jaunuolių balso formavimui.

    4. Diskusijos būdu aptarti temą su pedagogais, dirbančiais šioje srityje.

    Prof. Vytautas Miškinis – „Ąžuoliuko“ choro meno vadovas, choro dirigentas, LMTA profesorius, Lietuvos chorų sąjungos prezidentas (1996 m. – 2016 m.), Tarptautinės chorų federacijos „Europa Cantat“ muzikos konsultantas, Tarptautinės chorinės muzikos federacijos (IFCM) Muzikos jaunimui komisijos, Pasaulio chorų tarybos narys ir Jaunimo chorų federacijos prie Europarlamento tarybos narys. Wuhano filharmonijos (Kinija) Garbės meno vadovas, Japonijos JCDA asociacijos prezidiumo Garbės narys. Taip pat Lietuvos muzikų bei Kompozitorių sąjungų narys.

    LMTA dėsto choro dirigavimą, vadovauja darbo su vaikų choro studija specializacijos kursui, skaito paskaitas šia tema. Aktyviai koncertuoja su Lietuvos chorais ir orkestrais. Organizuoja festivalius, konkursus bei seminarus. Profesoriaus kūriniai leidžiami Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Italijoje, Slovėnijoje, Japonijoje, Šveicarijoje, Latvijoje ir Austrijoje. Kūriniai įrašyti į kompaktines plokšteles, garso kasetes, daug kartų premijuoti įvairiuose konkursuose, užsakomi bei atliekami užsienio chorų.

    Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.