Nuotolinis seminaras: „Improvizavimas, komponavimas, aranžavimas bendrojo lavinimo mokykloje“
Renginio data: 2022-05-04
Laikas: 14.30-19.00
Vieta: Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“
Registracija baigta
Publikavimo data: 2022-04-08
Peržiūrų skaičius: 856
Kviečiame bendrojo ugdymo muzikos dalyko pedagogus į išskirtinį seminarą, kurį ves pats atnaujintos Bendrojo ugdymo muzikos dalyko programos autorius – dr. Eirimas Velička.
Neseniai atnaujintoje Bendrojo ugdymo muzikos dalyko programoje mokinių muzikinė kūryba, greta atlikimo ir muzikinės kultūros pažinimo, yra išskiriama kaip atskira turinio ir pasiekimų sritis, kuri apima improvizavimą, komponavimą ir aranžavimą. Visgi Bendrojo muzikinio ugdymo praktikoje tebevyrauja pasyvaus muzikos klausymosi ir kūrinių atlikimo viršenybė. Mokyklinė muzikinės kūrybos praktika yra nepelnytai nuvertinta, nes mokytojams neretai stinga žinių ir dalykinės patirties, kaip organizuoti muzikinės kūrybos procesą klasės sąlygomis.
Šiame seminare pedagogai bus supažindinami su muzikinės kūrybos bendrojo ugdymo mokykloje teoriniais principais ir praktiniais metodais, siekiant teikti dalykinę metodinę pagalbą. Seminaro dalyviai bus praktiškai mokomi muzikos improvizavimo, komponavimo ir aranžavimo technikų ir metodų: kaip sukurti trumpą melodiją, ritminį pritarimą dainai; kaip pritaikyti burdoną ar ostinato; kaip kūryboje naudoti ritminių ir melodinių frazių „klausimo–atsakymo“ struktūrą, horizontalią ir vertikalią simetriją, serijinio ir intuityvaus komponavimo technikas. Taip pat nagrinėsime įvairių populiariosios muzikos žanrų kūrybos principus ir taisykles, pavyzdžiui, svingo ritmą, bliuzo formą, Lotynų Amerikos ritmus, roko akordų progresijas ir pan., siekiant paskatinti pedagogus pradėti tai taikyti mokyklinės kūrybos praktikoje.
Seminaro tikslas – supažindinti su muzikos improvizavimo, komponavimo, ir aranžavimo bendrojo ugdymo mokykloje principais ir metodais, atsižvelgiant į atnaujintą Bendrojo ugdymo muzikos programą; teikti muzikos mokytojams metodinę dalykinę pagalbą, ugdyti praktinius improvizavimo, aranžavimo, komponavimo įgūdžius.
Seminaras skirtas:
- bendrojo muzikinio lavinimo pedagogams;
- muzikos mokytojams;
- kitiems asmenims, dirbantiems su vaikų muzikiniu švietimu.
LAIKAS IR DATA | VIETA | KAINA |
2022 m. gegužės 4 d., 14.30-19.00 val. | Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“ | 24 Eur |
Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).
Dr. Eirimas Velička – muzikas, humanitarinių mokslų daktaras (menotyra, muzikologija), muzikos mokytojas ekspertas, Lietuvos etnomuzikologas. Šiuo metu dirba VDU licėjaus „Sokratus“ mokykloje muzikos mokytoju ekspertu bei veda paskaitas Vilniaus kolegijoje.
E. Velička yra neofolklorinės muzikos kolektyvo „Atalyja“ narys. 1984 m. baigė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą, 1989 m. – Lietuvos konservatorijos (dab. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) smuiko klasę (R. Katiliaus, R. Čekuolio mokinys). 1987–1991 m. griežė kameriniame orkestre „Vilnius“, 1989–1991 m. rengė TV laidas vaikams apie muziką. 1991–2001 m. dirbo Lietuvos pedagoginiame institute, kur aktyviai prisidėjo rengiant pradinių klasių moksleivių muzikos pedagogikos programą (kartu su Arūnu Dikčiumi), daug dėmesio skyrė pradinių klasių moksleivių muzikalumo tyrimui ir naujų būdų jam lavinti sklaidai. Sukūrė I–IV klasių muzikos mokymo sistemą, pagrįstą lietuvių liaudies melodikos ypatumais.
Tarptautinių konferencijų dalyvis, daugelio muzikos vadovėlių autorius, paskelbęs mokslinių straipsnių muzikos pedagogikos, Indijos muzikos temomis. Muzikos enciklopedijos autorių kolektyvo narys.
Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.
Vyresnioji specialistė Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877