×

Turite klausimų?

    ×

    Šriftas:

    Fonas:

    Iliustracijos

    Nuotolinis seminaras „Dokumentinis teatras kaip reakcija į krizes“

    Renginio data: 2021-11-20
    Laikas: 10:00-14:30
    Vieta: Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

    Seminaras

    Registracija baigta

    Publikavimo data: 2021-10-25
    Peržiūrų skaičius: 1454

    Kviečiame į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorės, teatro režisierės Loretos Vaskovos nuotolinį seminarą „Dokumentinis teatras kaip reakcija į krizes“, kuris vyks 2021 m. lapkričio 20 d., šeštadienį, nuo 10:00 iki 14:30 val. Nuotolinis seminaras organizuojamas vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“.

    Seminaro kaina 24 Eur. Registracija vyksta iki lapkričio 19 d.

    Dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

    XX a. 8 deš. atsirasti naujai dokumentinio teatro formai verbatim palankias sąlygas sudarė Didžiosios Britanijos dokumentinio žanro terpė ir technologijų pažanga (kasetinių magnetofonų atsiradimas). Verbatim forma, spektaklių sukūrimo šaltinius (rašytinius, vizualius, vaizdinius, garsinius) papildė naujuoju dokumentu – asmens pasakojimu. Pirmąjį verbatim spektaklį „Kova už Šeltono fabriką“ (angl. Fight for Shelton Bar, 1974) režisierius Peteris Cheesamanas pastatė remdamasis darbininkų interviu ir tokiu meniniu būdu reprezentavo regiono krizę.

    Verbatim spektakliuose dažniausiai reprezentuojamos įvairios socialinės grupės, kurios patiria atskirtį. Todėl ši forma kartais apibūdinama kaip suteikianti balsą bebalsiams. Verbatim teatro menininkai įvairiais būdais skatina dialogą visuomenėje, keičia nuomonę ar kitais būdais siekia inicijuoti socialinius pokyčius. Kuomet pasaulis išgyvena įvairias krizes, karą, gamtos stichijas ar pandemiją, verbatim pasitelkimas menininkams tapo priemone reaguoti į įvykius. Šio seminaro dalyviai susipažins su istorine verbatim spektaklių reakcija į pasaulines krizes, sužinos pagrindinius kūrimo principus ir išbandys medijų priemones, kurios aktualios pandemijos laikotarpiu.

    Seminaro tikslas – išmokti teatrą pasitelkti kaip priemonę reaguojant į įvairias krizes.

    Seminaras skirtas kultūros centrų darbuotojams, teatro mokytojams, režisieriams, asmenims, besidomintiems teatro formomis.

    Programos uždaviniai:

    1. Susipažinti su dokumentinio teatro kūrinių istorija.
    2. Išmokti imti interviu ir jį panaudoti.
    3. Praktiškai išmokti taikyti pandemines strategijas, kuriant scenos kūrinius.
    4. Sužinoti medijų (mobilaus telefono) taikymo galimybes, kuriant scenos kūrinius.

    Loreta Vaskova – aktyviai kurianti režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja. Lektorės veikla apima daugelį teatro sričių: 2013 m. sukurtas spektaklis tarp muzikos ir teatro „59‘Online“, kamerinė A. Navicko opera „truetruestory“ (2014) „Operomanija“, G. Labanauskaitės „Jeigu“ (2013) skaitymo režisūra kūrybinėse dramaturgų dirbtuvėse „Naujosios dramos dienos“ Nacionaliniame dramos teatre bei du spektakliai su LMTA antro kurso studentais (pedagogai O. Koršunovas ir D. Meškauskas) – „Mama, aš klounas“ (2013) ir „Deguonis“ (2014) pagal. I. Vyrypajevo tekstą. Kartu su G. Labanauskaite pastatė spektaklį „Superherojai“ (2020).  L. Vaskova taip pat kuria už Lietuvos ribų: projekte „Nepriklausomo teatro link“ (Gdynia, Lenkija) sukūrė spektaklį „8‘Metamorfozės“ (2013) pagal F. Kafkos novelę „Metamorfozė“ ir „Eeva-Maria“ (2012) pagal P. Rintala, (V. Mejerholdo centras, Maskva, Rusija).

    Apdovanojimai: „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2010“ už režisūrinį debiutą; 2010 m. Kultūros ministerijos Metų debiuto premija; 2011 m. Auksinių scenos kryžių debiuto nominacija; 2014 m. Auksinių scenos kryžių jaunojo menininko nominacija.

     

    Sutinku, kad mano pateikiamus asmens duomenis AKK naudotų tiesioginės rinkodaros tikslais (siunčiant naujienlaiškius, reklamą ir kitus informacinius pranešimus) ir patvirtinu, kad susipažinau su Privatumo politika.