NUOTOLINIS SEMINARAS „Dokumentinio teatro kūrimas“
Renginio data: 2021-03-20
Laikas: 11:00-15:30
Vieta: Nuotolinis mokymas per zoom.com
Registracija baigta
Publikavimo data: 2021-02-18
Peržiūrų skaičius: 848
Kviečiame į teatro režisierės, lektorės Loretos Vaskovos nuotolinį seminarą „Dokumentinio teatro kūrimas“, kuris vyks 2021 m. kovo 20 d., šeštadienį, nuo 11:00 iki 15:30 val. Nuotolinis seminaras vyks vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“. Registracija vyksta iki kovo 19 d.
Kviečiame į Lietuvoje naujos teatro formos – dokumentinio teatro – seminarą, kuriame susipažinsite su istorine jo raida ir socialiniais pokyčiais bei praktiškai mokysitės Verbatim kūrimo principų.
Pastaraisiais metais Lietuvoje tarp teatro praktikų išaugo susidomėjimas dokumentiniu teatru. Vis dažniau teatruose, projektuose ir festivaliuose galima išvysti dokumentinių spektaklių, kurie traukia žiūrovus. XIX a. pab. atsiradusį dokumentinį teatrą šiandien sudaro įvairios formos, viena iš populiariausių – verbatim teatras (lot. pažodžiui). Ši teatro forma atsirado XX a. aštuntame dešimtmetyje Peteriui Cheesamanui pastačius spektaklį „Kova už Šeltono fabriką”, kuris buvo paremtas miestelio gyventojų interviu. Lietuvoje ši teatro forma yra pakankamai naujas reiškinys, o padidėjus praktikų susidomėjimui, manoma, kad svarbu supažindinti su pagrindiniais dokumentinio spektaklio kūrimo etapais, menininkų taikomais metodais, įvairaus žanro pjesėmis ir jų specifika. Seminaro metu dalyviai susipažins su verbatim formos istorija, įvairove, ypatybėmis ir praktiškai išbandys pagrindinius dokumentinio spektaklio kūrimo principus.
Seminaro tikslas – suteikti dalyviams praktinių žinių, kaip tinkamai taikyti dokumentinio teatro principus ir juos panaudoti profesinėje veikloje.
Programos uždaviniai:
- Sužinoti apie dokumentinio teatro pagrindinius kūrimo etapus.
- Išmokti surinkti autentišką medžiagą spektakliui (imti interviu).
- Sužinoti kaip struktūruoti pirminį šaltinį.
- Susipažinti su įvairaus žanro dokumentinėmis pjesėmis.
- Praktiškai suvokti dokumentinės pjesės specifiką statant ištrauką iš pjesės Moises Kaufmano „Laramio projektas“.
Seminarą sudaro dvi dalys – teorinė ir praktinė:
1. Teorija:
- Istorinė dokumentinio teatro formos raida;
- Etikos aspektas dokumentiniame teatre;
- Socialinis pokytis dokumentiniame teatre;
- Pagrindiniai verbatim pjesių tipai.
2. Praktinės užduotys.
- Verbatim kūrimo principai (interviu, kūrybinio rašymo pratimai);
- Verbatim pjesių analizė.
Tikslinė grupė: dalykų mokytojai, kultūros centrų darbuotojai, teatro mokytojai ir režisieriai.
Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).
Loreta Vaskova – aktyviai kurianti režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogė. Jos veikla apima daugelį teatro sričių: 2013 m. sukurtas spektaklis tarp muzikos ir teatro „59‘Online“, kamerinė A. Navicko opera „truetruestory“ (2014) „Operomanija“, G.Labanauskaitės „Jeigu“ (2013) skaitymo režisūra kūrybinėse dramaturgų dirbtuvėse „Naujosios dramos dienos“ Nacionaliniame dramos teatre bei du spektakliai su LMTA antro kurso studentais (pedagogai O. Koršunovas ir D. Meškauskas) – „Mama, aš klounas “ (2013) ir „Deguonis“ (2014) pagal. I. Vyrypajevo tekstą. L. Vaskova taip pat kuria už Lietuvos ribų: projekte „Nepriklausomo teatro link“ (Gdynia, Lenkija) sukūrė spektaklį „8‘Metamorfozės“ (2013) pagal F. Kafkos novelę „Metamorfozė“ ir „Eeva-Maria“ (2012) pagal P. Rintala, (V. Mejerholdo centras, Maskva, Rusija).
Apdovanojimai: „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2010“ už režisūrinį debiutą; 2010 m. Kultūros ministerijos Metų debiuto premija; 2011 m. Auksinių scenos kryžių debiuto nominacija; 2014 m. Auksinių scenos kryžių jaunojo menininko nominacija.