Publikavimo data: 2017-05-31

Data: 2017-05-31
Laikas: 11:00 - 15:30

Vieta
Klaipėdos E. Balsio menų gimnazija


Kviečiame bendrojo lavinimo, muzikos mokyklų bei neformaliojo švietimo pedagogus į 6 akad. val. seminarą „Ritmika, judesys ir kūno perkusija“. Lektorius – dr. Eirimas Velička. Seminaro dalyviams bus išduodami pažymėjimai.
Vieta: Klaipėdos E. Balsio menų gimnazija (Statybininkų pr. 2, Klaipėda).
Trukmė: 6 akad. val.
Kaina: 17 EUR (apmokėjimas pavedimu).

Registracija vyks iki gegužės 29 d., tik internetu. PILDYTI ANKETĄ.

Ritmas – vienas svarbiausių muzikinės kalbos elementų; jis gali tapti raktu kitų epochų, stlių, kultūrų muzikai pažinti. Ritmo reiškinių patyrimas per euritmiją, judesį ir kūno perkusiją turtina mokinių muzikinį žodyną, atveria kelius platesniam ir gilesniam muzikos supratimui.

Teorinė dalis
♦ Ritmo fenomenologija ir tipologija; pagrindiniai muzikinio ritmo mokymo principai.
♦ Muzikinių veiksenų įvairovė ir jų tarpusavio sąsajos: dainavimas ir grojimas muzikos instrumentu, solfedžiavimas ir ritmavimas, natų skaitymas ir užrašymas, muzikos klausymas ir muzikinės kultūros pažinimas, improvizavimas ir kūrybiniai žaidimai.
♦ Įv. kultūrų ir žemynių ritmo reiškinių pristatymas (džiazo ir svingo ritmika, Brazilijos Bossa nova, Vakarų Afrikos poliritmija, Indijos tala).

Praktinė dalis
♦ Kūno perkusijos ir silabinės mnemonikos metodų mokymasis; Didaktinių rimo žaidimų mokymasis; Judesio pritaikymas skambančios muzikos pobūdžiui perteikti;
♦ Rimo struktūrų improvizavimas pagal duotą sąlygą; ritmo etiudų, kanonų, ostinato komponavimas; ritmo pritaikymas dainoms;
♦ Kūrybinių ritmikos užduočių iš pratybų sąsiuvinių komplekto „Septynios gaidos“ (k, 6, 7, 8 kl.) nagrinėjimas.

Svarbi informacija.
♦ Klausytojams, kuriems už mokymus (seminarus, kursus ir kt. kvalifikacijos tobulinimo(si) renginius) apmoka įstaiga (darbovietė) pavedimu, į renginį būtina atsinešti garantinį raštą, su įstaigos vadovo parašu, kad mokestis bus sumokėtas iki tam tikros datos.
♦ Klausytojai, kurie už mokymus (seminarus, kursus ir kt. kvalifikacijos tobulinimo(si) renginius) moka savo lėšomis, kvitą už atliktą apmokėjimą prašome pristatyti atvykus į mokymus.
♦ Jei nedalyvaujate renginiuose dėl asmeninių priežasčių – pinigai nebus grąžinami.

e. velicka Dr. Eirimas Velička – Lietuvos etnomuzikologas, muzikos pedagogas, muzikas. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, Šeškinės pradinės mokyklos muzikos mokytojas metodininkas, Vilniaus kolegijos lektorius, įvairių muzikos vadovėlių autorius.

 

BENDRAUKIME

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Vyr. specialistė Virginija Ziminskaitė
virginija.ziminskaite@lmta.lt
Mob. +370 680 79993
www.kkc.lmta.lt

Parašykite mums