Publikavimo data: 2017-06-22

2017 m. birželio 26–rugpjūčio 25 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centras organizuoja projektą „SUAUGUSIŲJŲ VASAROS AKADEMIJA“, kurioje individualias pamokas suaugusiems ves rūpestingi savo srities profesionalai – LMTA Alumnai.

Šios vasaros akademijos tikslas – visiems besidomintiems bei norintiems muzikuoti suteikti žinių bei galimybę dalyvauti muzikiniame gyvenime. Akademija išskirtinė tuo, kad joje gali dalyvauti visi – nuo studentų iki senjorų!

„Tai unikalūs kursai Lietuvoje. Mano žiniomis, tai vieninteliai oficialūs kursai mėgėjams, suteikiantys kursų sertifikatą ir galimybę sudalyvauti koncerte, kuris vyks vienoje puikiausių Vilniaus salių“, – teigia alumnė Ugnė Peištaraitė.

Šiais metais LMTA „Suaugusiųjų vasaros akademijos“ lektorių kolektyvas – energingas ir profesionalus.

Girmantė Vaitkutė – dainininkė, kūrėja, kuri šiais metais Akademijos dalyvius mokys džiazinio dainavimo. Kaip teigia Girmantė, šiais metais ji sieks atsakyti į mokinių klausimus, patenkinti lūkesčius bei patobulinti jau turimas žinias. Solistės nuomone, į savo pomėgius būtina investuoti, tad kodėl to nepadarius vasarą, kai daugiau laisvo laiko ir neslegia mokslo metų našta?

Fortepijono pamokas ves profesionali pianistė Ugnė Peištaraitė. Pianistė ragina vasarą praleisti naudingai bei prasmingai: „Iš savo patirties galiu pasakyti, kad jei nenori, jog vasara praskrietų nepastebėta, reikia veikti kažką neįprasto, suplanuoti ją aktyvią ir intensyvią, pilną iššūkių ir išbandymų“.

Kęstutis Pavalkis – šių metų Akademijos džiazinio fortepijono lektorius. Kęstutis ketina dalintis dėmesingumu, patirtimi ir atradimais. Lektorius šiais metais sieks atrasti, kaip keičiasi muzikos tėkmė manipuliuojant skirtingais grojimo elementais – garso spalva, ritmo pulsacija, harmonijos įvairove. „Su kiekvienu mokiniu individualiai rasime būtent jam tinkamą tiesiausią kelią link siekiamo tikslo“, – teigia Kęstutis.

Smuiko pamokų lektore tapo Rūta Švėgždaitė, kuri ketina su mokiniais pasidalinti savo žiniomis bei kūrybiškai jas panaudoti.

Atsakydama į klausimą, kaip muzika suformavo Jus, kaip asmenybę, klasikinės gitaros lektorė Eglė Kuliešytė atsako: „Išugdė kantrybę ir valią, įnešė į gyvenimą ramybės ir harmonijos, o svarbiausia, išmokė klausyti ir išklausyti“. Eglė šiais metais ketina pasidalinti sukauptomis žiniomis bei klasikinės gitaros grojimo technika.

Dovilė Kazonaitė – klasikinio vokalo lektorė, kuri ketina atskleisti įvairiausių dainavimo paslapčių. Dovilės manymu, muzikos pamokos vasaros metu gali suteikti progą ne tik aktyviai pailsėti, bet ir įkvėpti kūrybiškumo.

Būgnų lektoriaus Jono Lengvino nuomone, muzika yra linksmas žaidimas, kuris motyvuoja tobulėti, todėl ir muzikos pamokos gali tapti puikiomis atostogomis. „Karštu metu akademijoje vėsu, todėl rekomenduočiau atsigaivinti muzikos kokteiliu“, – šmaikščiai kalba būgnininkas Jonas.

Rūta Jakulytė – džiazinio dainavimo lektorė, kurios nuomone, muzikos pamokos yra puiki galimybė suderinti malonumą ir saviugdą. Lektorė ketina supažindinti su džiazinio dainavimo ypatumais, improvizacijos subtilybėmis bei mokyti atlikimo meno.

Kodėl rekomenduotumėte mokytis būtent „Suaugiusiųjų vasaros akademijoje“? – klausiame fleitos lektoriaus Vytenio Gursčio. „Muzikos pamokos – puiki galimybė suderinti malonumą ir saviugdą. Mokymasis laisvoje aplinkoje – savita poilsio forma“, – teigia Vytenis. Jo nuomone, muzikos pamokos vasaros metu gali padėti pailsėti, ypač kai jos pakeičia rutiną.

Organizatoriai tikisi, jog ir dalyviai, ir lektoriai, drauge bendraudami, muzikuodami, besimokydami ir bediskutuodami apie muzikos meną, suburs kūrybingą bendruomenę, pasiryžusią išbandyti muzikinius iššūkius, trokštančią nuolat tobulintis, puoselėjančią klasikines meno vertybes. Koncertuose skambanti muzika jiems taps dar artimesnė, o patirtas muzikavimo džiaugsmas galės persikelti į kiekvieno namus, skatins pažinti dar daugiau neaprėpiamo muzikos pasaulio įdomybių.

 

Lietuvos muzikos ir teatro akademija | Karjeros ir kompetencijų centras
kkcrenginiai@lmta.lt | kkc@lmta.lt | (8 5) 261 11 42 | +370 686 72012

Parašykite mums